Teraz jest 28 mar 2024, o 12:30


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: po świętach - bariatria
PostNapisane: 22 gru 2013, o 13:03 

Dołączył(a): 20 lip 2012, o 20:15
Posty: 17
Znowu święta i czas totalnej wyżerki. Na przekór wszystkiemu postanowiłem poczytać o leczeniu otyłości. Odkryłem dzięki temu dotąd obce mi pojęcie "bariatria". Okazało się że jest to dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem chorobliwej otyłości nawet w sposób dość drastyczny. Dotąd wiedziałem, że otyłość prowadzi do wielu groźnych chorób. Szczególnie uciążliwy jest zespół metaboliczny, tak zwana otyłość brzuszna, powodujący nadciśnienie tętnicze, cukrzycę typu drugiego, a w efekcie do miażdżycy. Wiadomo, że odpowiednia dieta może doprowadzić do całkowitego zaniku choroby, przynajmniej w zakresie cukrzycy i nadciśnienia. Jednak co zrobić, gdy otyłość wynika ze stanu chorobliwej skłonności, nad którą nie jesteśmy w stanie zapanować? To jak zwalczanie narkotyków. Na szczęście powstała w Polsce klinika zajmująca się leczeniem otyłości. W skrajnych przypadkach stosuje się balon żołądkowy : http://www.pulsmed.com.pl/bariatria-balon-zoladkowy.
Wesołych świąt i nie obżerajmy się kochani :-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: po świętach - bariatria
PostNapisane: 17 sie 2015, o 18:13 

Dołączył(a): 20 lip 2014, o 14:50
Posty: 10
A może wystarczy jedynie kriolipoliza.
Kriolipoliza to kontrolowane, miejscowe chłodzenie tkanek powodujące ubytek komórek tłuszczowych i utratę podskórnego tłuszczu. Ich odkrycie pomogło opracować technologię Zeltiq za pomocą, której wykonuje się obecnie zabieg mrożenia tkanek tłuszczowych.
Kriolipoliza polega na chłodzeniu tkanek tłuszczowych w celu spowodowania ich rozpadu (lipolizy). Wynikiem zabiegu ma być redukcja tkanki tłuszczowej. Na skutek mrożenia lipidy z komórek tłuszczowych są uwalniane i transportowane przez układ limfatyczny. Lipidy w komórkach tłuszczowych krystalizują się w wyższej temperaturze niż inne komórki zawierające wodę. Dzięki temu kriolipoliza niszczy tylko komórki tłuszczowe, a oszczędza inne tkanki, takie jak skóra, mięśnie i nerwy.
Metoda ta od kilku lat dostępna jest w Polsce. Mamy zabiegi kriolipolizy w Warszawie w gabinetach Laser Care


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]  Moderator: Morderatorzy

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL