Teraz jest 28 mar 2024, o 12:31


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Alergia
PostNapisane: 11 sty 2007, o 23:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2006, o 08:33
Posty: 215
Haribol! Istnieją jakieś naturalne metody wspomagające? Kiedyś słyszałem, że Jayapataka Maharaj wyleczył się z alergii, ale nie wiem, ile w tym prawdy - nie pamiętam źródła informacji.... ( za dużo masełka ;) ) Pozdrówka serdeczne!

_________________
.:rakhe Krsna mare ke mare Krsna rakhe ke:.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 sty 2007, o 04:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, o 05:39
Posty: 506
Lokalizacja: Jerryloka
ponoc zrezygnowanie w diecie z produktow mlecznych i cukru daje dobre efekty jednak obecnie dla mmnie to chyba zbyt duze wyrzeczenie wiec juz wole sobie czasem pokichac
i jeszcze jedno nalezy wyeliminowac pokarmy zawierające konserwanty
kiedy ja tak zrobilem objawy mojej alergii przestaly byc na tyle uciążliwe ze przestalem zazywac leki
poprzedniego lata podczas pylenia traw zaopatrzylem sie w homeopatyczne kropelki do nosa i zadzialaly one z pozytywnym skutkie

_________________
www.kryszna.info - nowości wydawnicze
PJN - Prasadam Jest Najważniejsze


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 sty 2007, o 16:16 

Dołączył(a): 9 gru 2006, o 21:12
Posty: 9
Lokalizacja: jawor
Alergia wywolana jest przede wszystkim skłonnościa ktora jest zapisana genetycznie. Ryzyko uaktywnienia wzrasta jednak w określonych warunkach. Wzrost liczby zachorowań jest wynikiem między innymi postępującego zanieczyszczenia środowiska. Życie w dużym mieście, blisko dróg, z dużą ilością spalin w powietrzu, związane z cząsteczkami powodują uszkadzanie błony śluzowej nosa, krtani i płuc Jeśli na taki uszkodzony nabłonek, dostaną się alergeny, szansa na rozwój alergii jest znacznie większa. Osoby, żyjące na wsi, gdzie uczulających pyłków jest znacznie więcej, ale zanieczyszczeń powietrza mniej, mają większe szansę na uniknięcie choroby - dodaje Pani doktor.
Choroba występuje pod różnymi postaciami: katar alergiczny, astma i atopowe zapalenie skóry. Są dwie duże grupy alergenów - pokarmowe i areoalergeny - czyli wszelkie pyłki, roztocza kurzu domowego, sierść zwierząt i zarodniki pleśni. Ale uczulonym można być również na jad owadów, środki czystości, środki chemiczne takie jak leki czy kosmetyki. Liczba potencjalnych alergenów jest bardzo duża. W Polsce najbardziej uczulającym alergenem są pyłki traw, zbóż


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Alergia
PostNapisane: 12 sty 2007, o 16:25 

Dołączył(a): 8 lis 2006, o 14:17
Posty: 155
Martinus napisał(a):
Haribol! Istnieją jakieś naturalne metody wspomagające?


to zalezy od rodzaju alergii. czasem pomaga spozywanie sladowych ilosci substancji ktora wywoluje u nas alergie.

ja mam uczulenie wlasciwie tylko na pylek jednego z tutejszych chwastow, ktory kwitnie jesienia. kicham wtedy okropnie i mam katar, ale przezyc mozna :wink:


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 mar 2007, o 19:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2007, o 14:31
Posty: 5
Lokalizacja: Jawor
moje uczulenie jest dosłownie na wszytsko, począwszy od przenicy przez pyłki do roztocz, na to chyba nie ma leku...

A tak nawiasem to pozdrawiam wszystkich:)

Haribol

_________________
Maniek :-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Alergia
PostNapisane: 8 lip 2007, o 11:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 cze 2007, o 15:44
Posty: 196
Lokalizacja: Oxford - UK/ Starkville- USA
Moj Guru stosuje na pewien rodzaj alergii diete zwana raw diet, ktora polega na tym, ze nie je zadnych gotowanych produktow, a takze wyklucza produkty mleczne. Stosuje ja jedynie podczas lata (nie wiem czy tego roku tez ja stosuje, ale w tamtym roku tak). Mozec zapytac Maharaja jak chcesz o szczegoly....


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Alergia
PostNapisane: 8 lip 2007, o 12:01 

Dołączył(a): 23 cze 2007, o 11:00
Posty: 99
Lokalizacja: w-wa
Rasasthali napisał(a):
Fotka


Wow! Super fotka! Nie moglem sie powstrzymać;)

_________________
Authentic & Traditional Jyotish: http://rohinaa.com


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Alergia
PostNapisane: 8 lip 2007, o 12:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 cze 2007, o 15:44
Posty: 196
Lokalizacja: Oxford - UK/ Starkville- USA
Rafal napisał(a):
Rasasthali napisał(a):
Moj Guru stosuje na pewien rodzaj alergii diete zwana raw diet, ktora polega na tym, ze nie je zadnych gotowanych produktow, a takze wyklucza produkty mleczne. Stosuje ja jedynie podczas lata (nie wiem czy tego roku tez ja stosuje, ale w tamtym roku tak). Mozec zapytac Maharaja jak chcesz o szczegoly....


Wow! Super fotka! Nie moglem sie powstrzymać;)

Mam wiecej takich w swojej galerii na blogu. Jeden bhakta jest profesjonalnym fotografem i zaprosilam go do naszego labu na sesje fotograficzna do jakiegos projektu ;-) Tutaj jestem z smiercionosna bakteria, Yersinia sp.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lip 2007, o 12:26 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
Ja ostatnio, czytalem ksiązke o szczepionkach jednego niemieckiego dr. On utzrzymuje ze to wcale niejest do konca tak ze genetycznie nasze organizmy są obciązone alergiami,ale to wlasnie szczepionki od najmlodszych lat powodują ogrome szkody w naszym calym systemie nerwowym i w ogolnosci w ciele.
alerie ,autyzm i alchajmer i wiele innych chorob są podobno efektem na starosc,lub juz w mlodym wieku takich wlasnie akcji.
Uwoelbiam trafne posciki Naturalbeat-a a ta fotka super.
poprostu miod,widziec z jaka satysfakcją smakujesz łaske Kryszny he he

_________________
W tym wieku kłótni i hipokryzjiNiema innej drogi niema innej drogi niema innej drogi ,jak Intonowanie swietych imion Pana.Hare Kryszna i Rama:-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Alergia
PostNapisane: 9 wrz 2009, o 10:40 

Dołączył(a): 15 kwi 2009, o 11:18
Posty: 21
bardzo rygorystyczne są wasze metody
szczególnie trudne do wykonania wydaje mi się w Polsce jedzenie bez konserwantów, przecież nawet jak sam gotuję, to skazany jestem w dużej części na towary ze sklepów - na eko produkty mnie nie stać na co dzień, a na samodzielne hodowanie warzyw czy mielenie mąki nie mam niestety czasu...

a na dodatek nie jestem pewny czy to zadziała...

_________________
Podróże kształcą, tanie bilety lotnicze ułatwiają przemieszczanie...


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Alergia
PostNapisane: 23 lip 2012, o 10:46 

Dołączył(a): 20 lip 2012, o 20:15
Posty: 17
Hej. Na alergię dobra jest w rzeczy samej dieta jarska, a też słyszałem o same pozytywy o tym jak działa taki zwykły fiołek trójbarwny, tylko nie jestem dokładnie pewien, chyba była mowa o naparze i do stosowania z innymi ziołami (pokrzywą, miętą, dziurawcem, rumiankiem). Na początku zrobiłem takie oczy :shock:, ale mam ochotę spróbować, ktoś stosował może?


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Alergia
PostNapisane: 15 lis 2014, o 22:23 

Dołączył(a): 20 lip 2014, o 14:50
Posty: 10
Zależy pewnie wiele od alergii, ale generalnie mi dawały najbardziej w kość te skórne. Stosowało się masę różnych rzeczy, ale powiem Wam, że nie ma co przyzwyczajać skóry do jakichś maści aptecznych, tym bardziej sterydów (bardzo chętnie przepisywanych przez dermatologów bo zmiany po nich widoczne prawie natychmiastowo!). Ja już nie walczę z tym, staram się tylko zapobiegać. No i chemiczne kosmetyki wszelkie poszły w odstawkę, jak na razie w grę wchodzi tylko ulubione mydło pochodzenia naturalnego, a najważniejsze, że to jedyna rzecz która mnie nie uczula!


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Moderator: Morderatorzy

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL