Teraz jest 19 mar 2024, o 05:32


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wspólne intonowanie
PostNapisane: 15 lis 2009, o 21:00 
Sponsorzy

Dołączył(a): 12 mar 2007, o 12:17
Posty: 54
Lokalizacja: Stargard
Drodzy Bhaktowie!
Chciałem wystąpić z propozycją dyskusji na temat wspólnego spotkania; którego naczelnym celem była by wymiana smaków i związków w intonowaniu Hari Nama.

Wydaje się że wspólne intonowanie niesie ze sobą same korzyści dla uwarunkowanych dusz jakimi jesteśmy. Wspólna gra na instrumentach i intonowanie imion Pana pomoże w budowaniu związków pomiędzy nami. Nie ukrywam, że chciałbym podnieść również swoje kwalifikacje, jeśli chodzi o naukę gry na harmonium i mridandze... ostatnio ciekawią mnie również nowe brzmienia...

Czyli: celem byłby Hari Nama bhajan, może w miesiącach letnich, wiosennych, może na jednym z dni Woodstocku-zakończony może 24-godzinnym intonowaniem.

Jeżeli uważacie że dotychczasowe formy spotkań: Dni Kultury Wedyjskiej, Festiwal Nama Hatta, ect. mogą być poszerzone o w/w, lub wyczerpują temat, lub cokolwiek; podyskutujmy.
Zakres: nauka, prezentacja, inne instrumenty- jakkolwiek brzmi to technicznie; na pewno nie przeszkodzi w wyrażeniu i odbieraniu smaków płynących z intonowania…

Pozdrawiam Serdecznie i zapraszam do dyskusji
Ws. vaikuntha dasa


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Wspólne intonowanie
PostNapisane: 15 lis 2009, o 21:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lis 2006, o 14:45
Posty: 98
Lokalizacja: Złotoryja
Vaikuntha dasa napisał(a):
Drodzy Bhaktowie!
Chciałem wystąpić z propozycją dyskusji na temat wspólnego spotkania; którego naczelnym celem była by wymiana smaków i związków w intonowaniu Hari Nama.

Wydaje się że wspólne intonowanie niesie ze sobą same korzyści dla uwarunkowanych dusz jakimi jesteśmy. Wspólna gra na instrumentach i intonowanie imion Pana pomoże w budowaniu związków pomiędzy nami.


Dlatego m.in. organizowane są Dni Świętego Imienia :) Z tego co wiem, to głównie na Dolnym Śląsku jedynie.


Vaikuntha dasa napisał(a):
Nie ukrywam, że chciałbym podnieść również swoje kwalifikacje, jeśli chodzi o naukę gry na harmonium i mridandze... ostatnio ciekawią mnie również nowe brzmienia...

Czyli: celem byłby Hari Nama bhajan, może w miesiącach letnich, wiosennych, może na jednym z dni Woodstocku-zakończony może 24-godzinnym intonowaniem.

Jeżeli uważacie że dotychczasowe formy spotkań: Dni Kultury Wedyjskiej, Festiwal Nama Hatta, ect. mogą być poszerzone o w/w, lub wyczerpują temat, lub cokolwiek; podyskutujmy.
Zakres: nauka, prezentacja, inne instrumenty- jakkolwiek brzmi to technicznie; na pewno nie przeszkodzi w wyrażeniu i odbieraniu smaków płynących z intonowania…

Pozdrawiam Serdecznie i zapraszam do dyskusji
Ws. vaikuntha dasa


Mi się marzą skrycie warsztaty instrumentalne na jakimś festiwalu, np. na Dniach Kultury, albo może w jakimś osobnym terminie. Także jakby co, to ja się podpisuję ;) Tylko podejrzewam będzie problem, bo pewnie chętnych będzie więcej, niż instrumentów. No ale -może i to da się przeskoczyć.
Pozdrawiam!

_________________
Możesz przyprowadzić nad rzekę konia, ale nie zmusisz go, żeby się z niej napił.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Wspólne intonowanie
PostNapisane: 16 lis 2009, o 07:26 
Sponsorzy

Dołączył(a): 12 mar 2007, o 12:17
Posty: 54
Lokalizacja: Stargard
Hm... nie ukrywam że inspiracją do rozpoczęcia tego tematu był tekst Madhavy Prabhu. Jednak w Dniu Świętego Imienia z reguły grają najbardziej zaawansowani w grze na instrumentach... myślałem o nieco innej formie, formie warsztatów; ale brzmi to tak technicznie...

Pozdrawiam


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Wspólne intonowanie
PostNapisane: 16 lis 2009, o 07:56 
Sponsorzy

Dołączył(a): 26 sty 2009, o 17:27
Posty: 53
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Hare Krsna! Domyślam się Vaikhunta Prabhu o co Tobie chodzi. Czytając różne fora wiem że nie my jedni mamy problemy z grupą bhajanową na naszych spotkaniach (a wszyscy pragniemy mieć piękne bhajany). Bardzo dobrą propozycję dałeś.
Pamiętam jak kiedyś w Swiątyni Wrocławskiej (jeszcze za czasów Bierutowskiej) nastały ciężkie czasy w czczeniu Gaura Nitay-ubywało nam pujarich.
Żeby mieć pujarich postanowiliśmy sami ich szukać i uczyć czczenia Bóstw. Nigdy nie czułam się kwalifikowana do uczenia kogo kolwiek, ale serce mi się raduje na wspomnienie wielu osób które później same zaczęły chętnie wchodzić na ołtarz i pokazały swoje zaangażowanie.
Do czego zmierzam? Mnie miał kto nauczyć (technicznie również) czczenia Bóstw, inne osoby miały nauczycieli do gry na instrumentach, a jeszcze inne miały nauczycieli od rozprowadzania książek. Teraz jest więcej ośrodków nama-hatta, śraddha Kutir i faktycznie gdzie i od kogo mamy nauczyć się grać (a nie każdy jest muzykiem)? Może lepsze było by pytanie czy są bhaktowie w naszej yatrze którzy podjęli by się roli nauczyciela i przekazali swoje umiejętności innym?
z pokłonami


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Wspólne intonowanie
PostNapisane: 16 lis 2009, o 09:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lut 2007, o 13:20
Posty: 60
Pomysl bardzo mi sie podoba!!!

_________________
GAURANGA !!!


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Wspólne intonowanie
PostNapisane: 16 lis 2009, o 14:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2006, o 18:33
Posty: 437
Lokalizacja: Milicz i okolice
mala napisał(a):
Pomysl bardzo mi sie podoba!!!

Mnie też. To gdzie i kiedy pierwszy raz?

_________________
jaya jaya śri caitanya jaya nityananda jaya advaita candra jaya gaura bhakta vrnda


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Wspólne intonowanie
PostNapisane: 16 lis 2009, o 16:14 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
Trisama napisał(a):
mala napisał(a):
Pomysl bardzo mi sie podoba!!!

Mnie też. To gdzie i kiedy pierwszy raz?


I ja sie przyłącze jesli powolicie???? Ale gdzie i kiedy :D

_________________
W tym wieku kłótni i hipokryzjiNiema innej drogi niema innej drogi niema innej drogi ,jak Intonowanie swietych imion Pana.Hare Kryszna i Rama:-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Wspólne intonowanie
PostNapisane: 16 lis 2009, o 18:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 kwi 2008, o 09:02
Posty: 53
Lokalizacja: Miasto Zielonego Dębu
Gauranga Avatar das napisał(a):
Trisama napisał(a):
mala napisał(a):
Pomysl bardzo mi sie podoba!!!

Mnie też. To gdzie i kiedy pierwszy raz?


I ja sie przyłącze jesli powolicie???? Ale gdzie i kiedy :D



nie wiem o co się rozchodzi ale się przyłączam bo towarzystwo doborowe :D

_________________
żołnierz wolności


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Wspólne intonowanie
PostNapisane: 16 lis 2009, o 19:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2006, o 08:33
Posty: 215
Jakby co to mogę z moja wieczną towarzyszką Gitarrą wpaść :D

_________________
.:rakhe Krsna mare ke mare Krsna rakhe ke:.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Wspólne intonowanie
PostNapisane: 16 lis 2009, o 22:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 paź 2006, o 11:10
Posty: 134
Lokalizacja: to tu to Tam...
No kadra wyborowa!
Chopacy ja bym chętnie podszkolił grę na Mrdandze.
I Arjunę z gitarą na żywoo.... :shock: może to nie jest traditional Vaisnava instrument ale Powiem Ci ze z chęcią bym jak galernik wiosło przy wiośle wypłynął na ten Ocean.. ;)
Łaski rzecz jasna

_________________
Jala Keli das


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Wspólne intonowanie
PostNapisane: 17 lis 2009, o 20:26 
Sponsorzy

Dołączył(a): 12 mar 2007, o 12:17
Posty: 54
Lokalizacja: Stargard
Haribol,
Ekangi Mataji, problemów z grupą bhajanową to my nie mamy; brak nam tylko czasu aby wspólnie pograć i nabrać weny, Twój mąż Rupa wspaniale gra na mridandze... np. teraz mam nieźle pokręcone; w tym tygodniu pracuję 200 m od morza a w przyszłym jadę do Świebodzic... będę brał ze sobą jakąś atrapę klawiszy żeby ćwiczyć... :-)
Wracając do tematu: wydaje się że najbardziej odpowiednim czasem na szersze spotkanie tego typu to wiosna lub lato. Plener, przestrzeń. Jeśli zimą lub w niesprzyjających warunkach klimatycznych; grono uczestników i instrumentów chyba się zawęża.
Odnośnie źródeł: Posiadam w swojej biblioteczce chyba znany Wam skrypt: " ...Vaisnava harmonium and Singing Method" Based on the traditional North Indian sytem of Music-by Ramanujacharya Dasa Ciekawe czy ktoś w Polsce potrafi składnie wytłumaczyć esencję zagadnień.
Fakt, ze nawet średnio zorientowana muzycznie żywa istota przy odrobinie samozaparcia, skorzysta z tego opracowania, jednakże sami wiecie jak pomaga więcej presji i nauczyciel...
Jeśli już do konkretów, na stanie posiadamy niezły piec 80W + dwie gitary, harmonium x 2, mridanga x 1, statyw, mikrofon.
Ostatnio nastroiłem gitarę w brzmieniu podobnym do sitaru i dostroiłem do jednej z tonacji na harmonium. Brakowało fletu.
Może napiszecie o swoich doświadczeniach-eksperymentach?

Pozdrawiam z Mielna

Ws. vaikuntha dasa


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Moderator: Morderatorzy

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL