Teraz jest 28 mar 2024, o 22:45


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Polski Dham Vasi cz.I
PostNapisane: 25 wrz 2007, o 12:02 
Morderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2006, o 17:14
Posty: 988
Lokalizacja: redakcja strony www.harinam.pl
Prosimy o pozostawienie komentarzy do artykułu
http://www.harinam.pl/inspiracje,149.html

_________________
http://www.harinam.pl


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 25 wrz 2007, o 13:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2007, o 12:06
Posty: 264
Wow, super
Po takim wywiadzie mozna sie zainspirowac do pielgrzymki do Indii.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 25 wrz 2007, o 18:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2007, o 05:12
Posty: 1089
Lokalizacja: Warszana
hare kryszna

wspanialy wywiad...bardzo szczery i plynacy z serca...mahasringa zawsze taki byl...jak go pamietam...przyszedlem pierwszy raz do swiatyni i mowie do wielbicieli ze chcialbym zamieszkac...bhaktowie nie byli chetni - co ty, nawet nie mantrujesz 16 rund, nie wiele wiesz o krysznie, poczekaj nie spiesz sie, przyjdz pozniej - takie glosy slyszalem...ale z posrod tych glosow, znalazl sie jeden - mahasringi - bhaktowie ja za niego recze i bede sie nim opiekowal przez pierwsze dni...dokladnie tak bylo, pierwsza noc i zrywka o 4.00...nie wiedzialem co sie dzieje...mozecie sobie wyobrazic osobe z ulicy, ktora w sposob gwaltownie szybki poznaje tajniki zycia swiatynnego...mahasringa dodawal mi otuchy...pierwsze mangalarati...jedyny czysty stroj jaki mialem to zielonkawy stroj z sali operacyjnej, wiedzialem ze bhaktowie przywiazuja szczegolna wage do sterylnej czystosci...nie mialem doti...mahasringa dal mi swoja kurtke i powiedzial bym sie nie martwil...potem go nie odstepowalem na krok...byl jak ojciec...wiezienie na rakowieckiej poznalo moc swietego imienia...stacje benzynowe mialy zainstalowany dodatkowy dystrybutor :) ksiazek prabhupada...centrum warszawy poznalo smak prasadam, rowniez i dworzec centralny...wspolne harinamy...po pierwszym jak wracalem pytam sie mahasringi - prabhu czy ten samochod jedzie po ulicy bo mam wrazenie jakby frunal w powietrzu...nigdy tego nie zapomne...to byla wielka laska siwetego imienia, dostraczana przez jego szczerego sluge...zachceam kazdego do harinamu z mahasringa prabhu...drogi mahasringa prabhu polska nie jest w stanie splacic dlugu jaki ma wobec ciebie...

_________________
Niech Pan Śri Ćajtanja, księżyc Nawadwipy, król tancerzy, pojawi się
w zakątku mego serca.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Gauranga!
PostNapisane: 25 wrz 2007, o 20:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 paź 2006, o 11:10
Posty: 134
Lokalizacja: to tu to Tam...
Madhavo swietny pomysl. Czekam na jeszczeeee!!!

Oczochlon :shock:

_________________
Jala Keli das


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 25 wrz 2007, o 20:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 paź 2006, o 11:10
Posty: 134
Lokalizacja: to tu to Tam...
.. Divya Prabhu rozbawiles mnie prawie do lez tym "zielonkawym strojem" :D


Hare Krsna!

_________________
Jala Keli das


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 26 wrz 2007, o 07:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 gru 2006, o 19:50
Posty: 62
"Jaszczurka"
Cytuj:
Dla mnie to była wskazówka na wiele lat mojego życia i nie zwracałem więcej już uwagi na niedole, bo wiedziałem, że jest w życiu ktoś, kogo trzeba w nim odnaleźć.

Dla mnie to, rozrywka Paramatmy.
Cytuj:
Kiedy przyszedł Ranjit, posadziłem go na fotelu, na którym prawdopodobnie nigdy nie siedział, ponieważ ludzie w Indiach siedzą głownie na ziemi, na podłodze i puściłem mu na słuchawkach muzykę Vayasakiego. Słuchaj, wyobrażasz to sobie, staruszek siedzący w domu, w jakim pewnie jeszcze nigdy nie był, słuchawki na głowie, nawet pewno nie wiedział, że coś takiego jak słuchawki istnieje i nagle on tam słyszy Hare Kryszna. Wyobraź sobie, że w ogóle nie zaagitował go sprzęt. Czasem nawet bhaktowie są zaagitowani nowinkami technologicznymi i pytają ile to ma bajtów? Ile ma mocy? Nic, Ranjit był szczęśliwy, że słyszy maha mantrę. Zobacz, jaka to czystość, to mnie tak uderza na każdym kroku, wielkość tych ludzi. Płakał, jak dziecko, więc ja do niego podszedłem i pytam:
- Dlaczego płaczesz?
A on mi na to:
- Gdzie tak śpiewają Hare Kryszna?
Więc ja mu odpowiedziałem :
- Na Zachodzie, bhaktowie stworzeni przez Śrila Prabhupada.
On nie mógł uwierzyć, wstał i zaczął tańczyć.

Te maleńkie historie wyciskają mi łzy z oczu, ale nie ze śmiechu :!: Fajoski bhakta z Mahasringa Prabhu. Super :idea:

_________________
Zapraszam na:
Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 26 wrz 2007, o 08:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2006, o 08:33
Posty: 215
Dzięki Madhavo za ten wywiad! Więcej please!!! Pod tym linkiem http://picasaweb.google.pl/martinus108/ ... 2007RCheMA
są fotki ze spotkania z Mahasringą u nas w domu :) Nie mogłem się pohamować, żeby szybko Wam tego nie pokazać ;)

P.S. Sorki Madhavo, że nie wysłałem Tobie na harinam. Możesz wykorzystać te zdjęcia w dowolny sposób ;)

_________________
.:rakhe Krsna mare ke mare Krsna rakhe ke:.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 26 wrz 2007, o 20:36 

Dołączył(a): 14 lis 2006, o 18:54
Posty: 508
fantastyczna osoba , fantastyczny text


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 26 wrz 2007, o 22:18 
Morderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2006, o 17:54
Posty: 1331
Lokalizacja: Księstwo Jaworsko-Świdnickie
Martinus napisał(a):
Pod tym linkiem http://picasaweb.google.pl/martinus108/ ... 2007RCheMA
są fotki ze spotkania z Mahasringą u nas w domu :) Nie mogłem się pohamować, żeby szybko Wam tego nie pokazać ;)

P.S. Sorki Madhavo, że nie wysłałem Tobie na harinam. Możesz wykorzystać te zdjęcia w dowolny sposób ;)


super foty Fajnie ze je powiesiłes mysle ze to dobry plan tak je wieszac a my je podlnkujemy i bedzie Git moze z czasem sie rozkrecisz i bedziesz jeszcze pisał przemyslonka z takich akcji bo podejrzewam ze wrazen nie brakowało:)

A co do wywiadu spisałem to co Mahasringa powiedział, moj wysiłek zaden :) Madana Mohana Mohini poprawiła stylistyke i poszło :)

Jescze dwie czesci beda nie bawem :) jak sie uporam z paroma kwestiami :)

_________________
"...jesli chcesz zbudowac statek, nie każ ludziom zbierać drewna, ale obudź w nich tesknotę za Oceanem.."


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 26 wrz 2007, o 22:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2006, o 08:33
Posty: 215
Dawaj Brachu szybciej te części, bo my tu już czekamy!!! :) ;)

_________________
.:rakhe Krsna mare ke mare Krsna rakhe ke:.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]  Moderator: Morderatorzy

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL