Teraz jest 28 mar 2024, o 09:59


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Świadome Kryszny dotowanie - kilka refleksji
PostNapisane: 20 cze 2012, o 17:05 
Morderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2006, o 17:14
Posty: 988
Lokalizacja: redakcja strony www.harinam.pl
Komentarze do artykułu: http://www.harinam.pl/inspiracje,743,swiadome-kryszny-dotowanie-kilka-refleksji.html

_________________
http://www.harinam.pl


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Świadome Kryszny dotowanie - kilka refleksji
PostNapisane: 21 cze 2012, o 10:25 
Morderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2006, o 17:54
Posty: 1331
Lokalizacja: Księstwo Jaworsko-Świdnickie
Tekst niezwykle świadomy, dziękuje Ci za niego Rameśvarze, najbardziej ujmuje mnie ten fragment:

Każdy, kto ofiarował kiedykolwiek swoje pieniądze osobie, która z wdzięcznością je przyjęła i przekazała na duchowy cel, doskonale wie, czy to bolało, czy też dało satysfakcję. Dając dotację pośrednio sprawiliśmy, że ktoś dostał prasadam, ktoś usłyszał święte imię, ktoś wyszedł z depresji, nałogów, stał się radosny i swoje szczęście przekazał dalej.

Podążając za naukami Kryszny, wiemy, że nawet nie dajemy niczego, co należy do nas. Właścicielem wszystkiego jest Kryszna. Ofiarowując coś od siebie raczej stajemy się pośrednikami w przekazywaniu Jego zasobów - instrumentami używanymi zgodnie z wolą ich Właściciela.


"Nikt nie jest tak biedny by nie miał nic by podzielić się z innymi" takie kiedyś słyszałam powiedzenie. Wszyscy mamy tak wiele, lecz często tylko dla siebie. Jesteśmy ruchem misyjnym, tak jak napisała Rameśvar każda inicjatywa potrzebuje wsparcia na wielu platformach, dlatego jesteśmy towarzystwem a nie indywidualistami dbającymi tylko o siebie. Mamy ogromną szansę jeśli nie bezpośrednio to pośrednio dać innym możliwość doświadczenia czegoś niezwykłego czegoś ze świata duchowego, często skąpstwo wynikające z braku wiary w Kryszne, i myślenia "ja to zarobiłem ja mam, i meczą mnie Ci wszyscy co tylko coś chcą".

Wbrew pozorom to najwięcej zyskują na tym nie Ci co biorą, ale Ci co dają. Kryszna nie jest biedakiem nie musi polegać na dotacjach On po prostu daje szanse na oczyszczenie się z egoizmu, skąpstwa i wielu innych cech Ci co z tego skorzystają wygrają i zrobią krok do przodu w świadomości, a Ci co będą to tylko oceniać, pozostaną w miejscu w którym są, Kryszna jest dżentelmenem i rozumie to, ze każdy ma prawo do decydowania o tym na jakim poziomie świadomości chce być.

Zawsze mamy wybór...

_________________
"...jesli chcesz zbudowac statek, nie każ ludziom zbierać drewna, ale obudź w nich tesknotę za Oceanem.."


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Świadome Kryszny dotowanie - kilka refleksji
PostNapisane: 21 cze 2012, o 15:45 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2006, o 20:09
Posty: 770
Lokalizacja: Legnica
Dziękuję Madhavo za ciepłe słowa. A mi podoba się to, co Ty napisałeś: :wink:

madhava napisał(a):
Wbrew pozorom to najwięcej zyskują na tym nie Ci co biorą, ale Ci co dają. Kryszna nie jest biedakiem nie musi polegać na dotacjach On po prostu daje szanse na oczyszczenie się z egoizmu, skąpstwa


Kiedy zapytałem Mataji Nandarani, która ostatnio dotowała festiwal kwotą 2.500 zł, co możemy dla Ciebie zrobić Mataji? Odpowiedziała, by pomodlić się za jej interesy, by mogła więcej i częściej dotować działania misyjne. I zrobiłem o takie :shock: oczy.

Wtedy sobie uświadomiłem, że rzeczywiście Kryszna nie jest biedny.... jesteśmy dziećmi najbogatszego Ojca :D i w rozsądnym dawaniu nie powinno być lęku...

_________________
Gauranga!!!


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Świadome Kryszny dotowanie - kilka refleksji
PostNapisane: 22 cze 2012, o 10:20 

Dołączył(a): 3 gru 2007, o 11:03
Posty: 193
Lokalizacja: Poznań
Świetne ujęcie sprawy. Czasem tak ciężko jest pracować i przypomina się stare powiedzonko zmęczonych robotników "Robota to głupota" ale gdy choć cząstkę ofiaruje się Krysznie nasz pot, fizyczny czy mózgowy ma sens. Ja czuję się znacznie lepiej od czasu gdy przelewam jakiś grosz na wspomniane projekty. Zaczynam wzbudzać w sobie nastawienie, że jestem kierownikiem oddziału korporacji Kryszny. Ktoś może powiedzieć, że najpierw trzeba mieć pieniądze a potem dotować. Po części tak, ale każdy może chociaż kilka złotych przelać miesięcznie. Problem w tym, że pewnie niektórzy myślą, że albo trzeba ofiarować pokaźniejszą sumkę albo nic - Wcale nie! gdy wchodzę rano na konto przelewam często 2 , 3 lub 4 złote na pewien program mojego guru i czasem jakieś drobiazgi na inne cele. I wiecie co? Po 10 dniach okazuje się że już doszło na owe konto 20-30 lub 40 zł a po miesiącu np. stówa - a była to jedynie codzienna rezygnacja z powiedzmy, batonika / soczku czy czegoś tam. I wiecie co? kompletny szok, słowa Wed się sprawdzają, :lol: , Kryszna odwzajemnia się, dziwne nie? (choć nie polecam liczyć na to - trzeba to dać od serca nie licząc na to, a jeśli się na to liczy to też dobrze ha ha! I tak bhaktowie będą mieli kaskę wiec co tam) - w tym roku po raz pierwszy zanosi się, że w mojej branży nie odczuję sezonu ogórkowego przyp. na letnie miesiące. Pojawiają się zlecenia na które kompletnie nie liczyłem. A teraz prosta matma: jeśli 'głupie' 2 złote przeleje 100 ludzi? Mamy 200 zł w jeden dzień - a jak jeszcze nam się zachce przelać w tym samym miesiącu jeszcze parę razy kwotę soczku/batonika to... tysiączek nie wiadomo skąd! Tylko na Krysznę, nie wstydźmy się przelać owych 2-3 złotych myśląc jak przewrażliwiony na punkcie wizerunku swego 'Polok' że, tak mało to nie wypada'- I nie myślmy, że Kryszna takich drobiazgów nie widzi!
Jay Śri Kryszna, Hare Kryszna!

_________________
"Jaką korzyść może osiągnąć człowiek nie posiadający własnego rozsądku, a studiujący pisma święte? Jaką korzyść może mieć zwierciadło dla ślepca?" - Śri Czanakja-Niti Śastra


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Świadome Kryszny dotowanie - kilka refleksji
PostNapisane: 22 cze 2012, o 13:02 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2006, o 20:09
Posty: 770
Lokalizacja: Legnica
Będą zainspirowany Twoimi słowami Drogi Radha kanto Prabhu już dziś przelewam 20 zł na Ratha Yatrę ! :D

_________________
Gauranga!!!


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Świadome Kryszny dotowanie - kilka refleksji
PostNapisane: 22 cze 2012, o 15:24 

Dołączył(a): 3 gru 2007, o 11:03
Posty: 193
Lokalizacja: Poznań
Rameśvar das napisał(a):
Będą zainspirowany Twoimi słowami Drogi Radha kanto Prabhu już dziś przelewam 20 zł na Ratha Yatrę ! :D


No to ja zamiast soczku piję wodę i 'dolewam' 3 zł (dzisiejszy sok)

_________________
"Jaką korzyść może osiągnąć człowiek nie posiadający własnego rozsądku, a studiujący pisma święte? Jaką korzyść może mieć zwierciadło dla ślepca?" - Śri Czanakja-Niti Śastra


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]  Moderator: Morderatorzy

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL