Teraz jest 20 kwi 2024, o 13:31


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Liceum 36 w Warszawie
PostNapisane: 27 sty 2007, o 08:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2007, o 05:12
Posty: 1089
Lokalizacja: Warszana
Hare Kryszna

Na innym forum LO 36 w Warszawie dostalem takie pytanie. Jeśli ktos z Was chciałby dopisać swoje uwagi będę wdzięczny.

Bardzo bym prosił o pomoc w napisaniu pracy domowej. Mam nadzieję że administratorzy nie wyrzucą tego mojego tematu, bo jest mi ta praca naprawdę potrzebna. Wiem że być może łamię tym samym regulamin, ale proszę o zrozumienie i pomoc w napisaniu tej pracy...
Oto ona:
Prezes prywatnej spółki z o.o. podczas Walnego Zgromadzenia udziałowców przedstawił projekt nowego podziału zysku, który miałby obowiązywać przez najbliższe trzy lata:
- 30% na wypłaty dywidend
- 70% na inwestycje.
Wzrost nakładów na inwestycje, zdaniem prezesa, miał przyczynić się do podwojenia zysku do 2008 r. bez konieczności zaciągania kredytów bankowych. Większość udziałowców nie chce przyjąć projektu ze względu na niejasną sytuację gospodarczą i ekonomiczną kraju.

Podczas negocjacji należy uwzględnić następujące obszary:
- kierunek inwestycji,
- koszty w związku z zaciągnięciem kredytu,
- pokazanie dowodów podwojenia zysku,
- określenie sytuacji gospodarczej i ekonomicznej kraju.

Tristan

_________________
Niech Pan Śri Ćajtanja, księżyc Nawadwipy, król tancerzy, pojawi się
w zakątku mego serca.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sty 2007, o 08:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2007, o 05:12
Posty: 1089
Lokalizacja: Warszana
Poniżej moja odpowiedź do Tristana

Witaj
Z tego co piszesz trudno prorokować kierunek negocjacji.
Za mało danych podałeś, a te które podajesz są sprzeczne same w sobie w jednym punkcie – gdyż, jeśli Prezes Zarządu chce uniknąć kredytów, to chwała mu za to, gdyż właśnie ucieka od niepewnej sytuacji gospodarczej, która może mieć istotny wpływ na oprocentowanie kredytów. Tu w tym punkcie nie ma kwestii negocjacji, gdyż opinie stron są jednakowe.

Co do zysków - 30% może okazać się sumą niezadowalającą na ten rok, ale w skali 10 lat może okazać się przekraczającą oczekiwania akcjonariuszy.
Będąc w sytuacji Prezesa położył bym nacisk na wykazanie „pazerności” (oczywiście tego słowa bym nie użył w negocjacjach, a jedynie zostawił w domyśle :) ) akcjonariuszy i wskazał, iż działanie w sile pasji*, zawsze jest mniej opłacalne od tego w sile dobroci*.

* Działanie w sile pasji– to takie, które bierze pod uwagę szybkie i krótkotrwałe zyski.
* Działanie w sile dobroci– to takie, które charakteryzują się stałością i konsekwencją pełnego wiedzy działania. Działania z optymalna ilością danych.

Przytoczę tu słowa Bhagawad-gity
-14.07
„Guna pasji rodzi się z nieograniczonych pożądań i pragnień, o synu Kunti, i z tego powodu wcielona dusza przywiązuje się do materialnych czynności przynoszących zyski.”

Znaczenie: Guna (siła) pasji charakteryzuje się wzajemnym pociągiem kobiety i mężczyzny. Kobieta przyciągana jest przez mężczyznę, mężczyzna przyciągany jest przez kobietę. To nazywa się guną pasji. I kiedy guna ta wzrasta, rozwija się żądza przyjemności materialnych, czyli pragnienie zadowalania zmysłów. Dla takiego zadowalania zmysłów, człowiek będący pod wpływem guny pasji pragnie szacunku społecznego czy narodowego, chce mieć szczęśliwą rodzinę, dzieci, żonę i dom itd. Są to rezultaty guny pasji. Dopóki człowiek ubiega się o te rzeczy, dopóty musi ciężko pracować. Dlatego przywiązuje się do owoców swojej pracy i w ten sposób praca ta wiąże go. Musi pracować po to, aby zadowolić żonę, dzieci i społeczeństwo, i utrzymać swój prestiż. Zatem cały materialny świat znajduje się mniej lub bardziej pod wpływem guny pasji. Według kryteriów tej guny, współczesna cywilizacja jest uważana za bardzo zaawansowaną. W przeszłości zaś cywilizację uważano za bardzo zaawansowaną, jeśli była w gunie dobroci.

- 14.06
O bezgrzeszny, guna dobroci – będąc czystszą od innych – oświeca i uwalnia od grzesznych reakcji (działań przepełnionych błędami). Ci, którzy znajdują się pod jej wpływem, zostają uwarunkowani przez koncepcję szczęścia i wiedzy.

Znaczenie: Są różne typy żywych istot uwarunkowanych przez naturę materialną. Ktoś jest szczęśliwy, ktoś inny jest bardzo aktywny, a jeszcze ktoś bezradny. Te wszystkie typy objawów psychologicznych są podstawą uwarunkowanej pozycji żywej istoty w przyrodzie. Ten dział Bhagawad-gity tłumaczy różne rodzaje uwarunkowań. Najpierw rozważana jest guna dobroci. Efektem rozwijania cechy dobroci w tym świecie materialnym jest osiągnięcie mądrości większej niż ta, którą posiadają osoby uwarunkowane w inny sposób. Na człowieka w gunie dobroci nie oddziaływują tak bardzo nieszczęścia materialne i ma on świadomość postępu w wiedzy materialnej. Typowym przykładem takiego człowieka jest bramin (nauczyciel – znawca prawdy), który powinien być usytuowany w gunie dobroci. Uczucie szczęścia odczuwane przez tego rodzaju ludzi jest wynikiem zrozumienia, że w gunie dobroci jest się bardziej lub mniej wolnym od następstw błędnego działania. Literatura wedyjska mówi, że guna dobroci oznacza większą wiedzę i większe odczucie szczęścia.
Ale zła strona tego jest taka, że kiedy żywa istota jest pod wpływem tej guny, to ma ona skłonność do uważania się za zaawansowaną w wiedzy i lepszą od innych. I w ten sposób jest ona uwarunkowana. Najlepszym przykładem są naukowcy i filozofowie: każdy dumny jest ze swojej wiedzy, i ponieważ na ogół polepszają oni swoje warunki bytowe, odczuwają pewien rodzaj materialnego szczęścia. Przez to odczucie wyższego szczęścia w życiu uwarunkowanym zostają oni związani guną dobroci. Wskutek tego pociąga ich działanie w tej gunie. I tak długo jak znajdują się pod urokiem tego rodzaju pracy, tak długo muszą przyjmować pewne typy ciał odpowiadające tej sile natury. W takiej sytuacji nie mają szansy na życie wolne, bez uwarunkowań, czyli takie przepełnione wiedzą o jaźni.

14.17 Z guny dobroci rozwija się prawdziwa wiedza, guna pasji rozwija chciwość. Guna ignorancji natomiast prowadzi do głupoty, szaleństwa i ułudy.

Odpowiadając dalej na Twoje pytanie

Podczas negocjacji należy uwzględnić następujące obszary:
- kierunek inwestycji,
Odp. Inwestował bym w obszar przynoszący zyski.

- koszty w związku z zaciągnięciem kredytu,
Odp. Jeśli sytuacja gospodarcza się pogorszy, koszty te mogą znacznie wzrosnąć – na sytuacje tą nie mam wpływu, dlatego jak mawiał Ćanakja Pandit angazowanie się w kredyt w takich warunkach nosi znamiona hazardu. Ćanakja Pandit mówi również, ze należy unikać kredytów, chorób i pożaru, gdyż zaniedbane rozwijają się bardzo szybko i nie sposób ich zwalczyć.

- pokazanie dowodów podwojenia zysku
Odp. Położył bym nacisk na działanie w sile dobroci. To co pisałem wcześniej.

- określenie sytuacji gospodarczej i ekonomicznej kraju.
Odp. Jakiego kraju? W jakim okresie? W jakich okolicznościach? Wedy mówią by podjąć właściwą decyzje musisz znać desza, kala i patra, czyli czas, miejsce i okoliczności.

Mam nadzieje, że Ci pomogłem.
Jeśli czegoś nie wiemy powinniśmy zwracać z pytaniami do ksiąg mądrości. Weda jest synonimem Wiedza. Przez starożytnych mędrców Wedy uważane są za matkę, która nam dzieciom tłumaczy wszelkie zagadnienia.
Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie.
Zawsze dobrze Ci zyczący
DR

_________________
Niech Pan Śri Ćajtanja, księżyc Nawadwipy, król tancerzy, pojawi się
w zakątku mego serca.


Ostatnio edytowano 31 sty 2007, o 07:33 przez Divya, łącznie edytowano 2 razy

Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sty 2007, o 09:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2007, o 05:12
Posty: 1089
Lokalizacja: Warszana
Tak sobie pomyślałem. Jeśli ktoś z Was chciałby rozruszać podane powyżej przeze mnie forum, to podaje link

http://forum.liceum36.pl/viewforum.php? ... ff3eb6f161

_________________
Niech Pan Śri Ćajtanja, księżyc Nawadwipy, król tancerzy, pojawi się
w zakątku mego serca.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]  Moderatorzy: Trisama, Morderatorzy

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL