Teraz jest 28 mar 2024, o 12:47


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Tulasi zaatakowana przez ... robale !
PostNapisane: 16 paź 2006, o 11:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2006, o 07:23
Posty: 145
Lokalizacja: Wrocław
Hare Kryszna !
Przez ostatni tydzien, bedac w szpitalu, Tulasi byla podlewana przez kogos innego, kto i swoja sie opiekowal ... Wczoraj po poludniu zauwazylam cos niepokojacego :? ! Chcialam sie przyjrzec jak urosla, a dostrzeglam - plesn na ziemi przy doniczce :roll: ... i ochydne, przezroczyste ROBALE :shock: - jak "wije" ... !!
Doradzcie co to jest i co zrobic by sobie poszlo ... :cry:
Bede niezmiernie wdzieczna !

W.s. Anna.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 16 paź 2006, o 13:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2006, o 08:27
Posty: 83
Lokalizacja: Kalisz
Wydaje mi się że powinnas jak najszybciej Tulasi przesadzić do nowej ziemi, no i trzymaj Ją na słońcu i mniej podlewaj


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 16 paź 2006, o 22:58 
Morderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2006, o 17:54
Posty: 1331
Lokalizacja: Księstwo Jaworsko-Świdnickie
plesn to z tego co wiem jest od nadmiernego podlewania a robale hmmm.. nie wszystkie sa szkodnikami, jak my nie wiedzielismy co jest grane to moje zona chodzila z tymi robalami do pani z ochrony roslin i ona jej dawal rady i to pomoglo.

_________________
"...jesli chcesz zbudowac statek, nie każ ludziom zbierać drewna, ale obudź w nich tesknotę za Oceanem.."


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 paź 2006, o 08:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2006, o 07:23
Posty: 145
Lokalizacja: Wrocław
Podejrzenia padly na nicienie :shock:, dzisiaj jade po specjalne srodki, ktore wspomoga, a raczej uskutecznia pozegnanie sie z nimi :twisted: !!

Pozdrawiam!

Hare Kryszna :!:


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 26 paź 2006, o 20:12 

Dołączył(a): 26 paź 2006, o 19:29
Posty: 1
Lokalizacja: Toruń
Moim zdaniem intonowanie z oddanie pomoze;) Gouranga


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 paź 2006, o 00:08 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
Moja Droga tesciowa posunela sie do dosc nowatorskiej ochrony Tulasi,przed robalami. Jako ze nasza Tulasi tez cosik zalapała ,a nie pomagalo nic ,postanowila wsadzic 2 ząbki czosnku ,rozdrobnione w ziemie do Tulsi.Kiedy o Tym uslyszalem mialem taką mine :oops: :shock: :twisted: :?: ,ale 2 dni po tym Tulasi zaczela wypuszczac baaaaardzo zdrowe liscie i Las manjari. Przy czym odrazu mowie ze nasza Tulsi jest duuuuza. wiec jesli chciala bys zaryzykowac z czosnkiem to proporcionalnie do ilosci ziemi nalezy stosowac ilosc czosnku (a feee :lol: )
Pozdrawiam


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 paź 2006, o 11:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2006, o 07:23
Posty: 145
Lokalizacja: Wrocław
Hare Kryszna !

Co do czosnku to chyba juz się nie przyda <odpukać 8) >. A i żadne środki chemiczne się nie przydały, gdyż Tulasi wspaniale ozdrowiała :D , robale zniknęły :mrgreen: , albo ja oślepłam :roll: ... Zdaje mi się jednak, że wszystko juz dobrze, jednak dzisiaj mam dylemat :roll: , gdyz na dłuższy czas wyjeżdzam ze świątyni i muszę zabrać Tulasi ze soba - obawiam się, że się ... przeziębi :? ... Liczę jednak na to, iż wszystko będzie ok !

Pozdrowienia Prabhu dla Ciebie i Twojej żony!

W.s. Anna.

_________________
... przetrwać - by zwyciężyć ...


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Hari Bolo
PostNapisane: 30 paź 2006, o 17:44 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
Dziekujemy za pozdrowionka,nasze doswiadczenie mowi nam ze Tulsi devi lubi gdy nią sie zajmuje jedna osoba:-) ,ale fakcik jest, ze w taką pogode zabieranie jej ze swiątyni to pewny hazardzik :wink:
Pozdrawiamy i do spotkania wspolnego czekamy.
Papa poklonow 102


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 paź 2006, o 23:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2006, o 07:23
Posty: 145
Lokalizacja: Wrocław
Dziękuję również za pozdrowienia.
Tulasi przyjechała ze mną i licze na to, że nie zachoruje, a górskie "powietrze" jej dopomoże. Jakoś nie mogłam się z Nią rozstać 8 :roll: .
Hare Kryszna.

W.s.Anna.

_________________
... przetrwać - by zwyciężyć ...


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Do Bh.Ani jaya Tulasi devi
PostNapisane: 2 lis 2006, o 17:18 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
Jaya jaya! Ja Trzymam kciuki ze twoja Tulsi i Twoją atrakcje do Towarzystwa i sluzby dla Bhakti devi :wink:
Po zdjeciach w galerii widze ze na swiecie Pabhupada nie bylo za wiele osob ,ale serce rosnie jak widac ze tkzw stara gwardia trzyma "fason" i dba o Gaura Nitay oczywiscie z Twoją pomocą Anno i pomocą paru innych szczerych duszyczek. Jaya Jaya Nev nava dvipa dhama! ! ! jaya Gaura bhakta Vrinda.A czy wielbicielki i wielbiciele z wrocławia bedą obecni w tą sobote na programiku i Harinamie w Zlotoryji?????


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lis 2006, o 17:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2006, o 07:23
Posty: 145
Lokalizacja: Wrocław
Hare Kryszna !!

Jezeli chodzi o sobotni program otwarty - to ciezko mi powiedziecz czy bhaktowie sie wybieraja, gdyz jak to wsrod wroclawskich bhaktow bywa - nic do konca nie wiadomo :roll: ... w kazdym razie, ja z Sundari postaram sie byc - jak uda mi sie zwiac z zajec na uniwerku :twisted: ... a jak nie to licze na to, iz zdjecia szybko sie tu pojawia, i wrazie czego życzę Wam bhaktowie udanego pragramu :wink: !!

Haribol !!

W.s.Anna.

_________________
... przetrwać - by zwyciężyć ...


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Moderatorzy: Trisama, Morderatorzy

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL