Teraz jest 19 kwi 2024, o 07:11


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pytania do Aishy:)
PostNapisane: 8 kwi 2010, o 09:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2007, o 12:06
Posty: 264
Żeby było fair :wink:

Może zacznę:
1. Czytałaś już jakieś książki o Krysznie? Jeśli tak, to jakie wrażenia?
2. Jaką ty masz koncepcję Boga?
3. Jak praktykujesz na codzień?


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Pytania do Aishy:)
PostNapisane: 9 kwi 2010, o 00:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2010, o 19:50
Posty: 131
Lokalizacja: Wrocław/Paryż
Madhavendra napisał(a):
Żeby było fair :wink:

Może zacznę:
1. Czytałaś już jakieś książki o Krysznie? Jeśli tak, to jakie wrażenia?
2. Jaką ty masz koncepcję Boga?
3. Jak praktykujesz na codzień?


No oki, odpowiem, skoro zadajesz pytania,a przynajmniej spróbuję. Dobrze,ze ktos się mną interesuje i mi zadaje pytania, chociaż czyni to, żeby "było fair", bo ja też lubię pytać:D.
AD1. Tak. Gitę, Piękno i Prawdę, Nauki Królowej Kunti, W Stronę Samopoznania, plus broszurki i pisemka ISKCONu. Nie wiem i tak, czy nie zapomniałam jakiejś. Trochę zatem poczytałam. Najbardziej ujęła mnie Gita ze swą mądrością, tłumaczenie Praphupada. Prezentowane są różne stanowiska w jednej kwestii, ale wiedzę trzeba ze sobą równoważyć i łączyć. No i z niej można czerpać najwięcej. Znowuż Piękno i Prawda- końcówka książki jest najlepsza, jak Swami rozprawia się z naukowcami, mówi, że ludzkie zmysły mają ograniczone możliwości poznawcze. Ogólnie- w książki trzeba się dokładnie wczytywać, żeby dobrze je zrozumieć,a warto też robić notatki. Acha, przeczytałam jeszcze coś o reinkarnacji Praphupada, książka w formie wywiadu,ale dobrze opisuje zjawisko. No i "Małżeństwo w Dawnych Indiach". Nic tylko czytam i czytam:P.
AD2. Ogólnie moja koncepcja Boga wiąże się z moimi przekonaniami, wiarą oraz potrzebami duchowymi. Zatem uznaję karmę, reinkarnację, wyzbycie się cierpień jako cel religii poprzez brak pragnień i przywiązań, równość wszystkich religii, synkretyzm różnych zasad religijnych. Najwięcej jednak opieram się na Wedach, bo one są matką wszystkich wyznań, no i prezentują największą wartość naukową i wiedzę, bo są najstarsze,a musi być jaka podstawa. Nie obce jest mi też buddyjskie teorie, pojmowanie życia jako drogi, niektóre elementy chrześcijaństwa oraz korzystanie z okultyzmu/astrologii i innych. W związku z tym Bóg dla mnie to istota duchowa, która jest wieczna, ma wiele wcieleń, od niej wszystko pochodzi i z nią dusza się musi złączyć, to także energia, to zarazem coś i odczuwalne nic (pustka,w trakcie praktyk medytacyjnych), Bóg istnieje też jako paramatma. Jest dobry, nie każe nikogo i ma wpływ na ludzkie życie, choć sami częściowo też tworzymy własną karmę. HARIBOL!

_________________
gg. 2899757;-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Pytania do Aishy:)
PostNapisane: 9 kwi 2010, o 00:16 

Dołączył(a): 31 gru 2008, o 05:30
Posty: 893
A niech i ja zadam pytanie jesli mozna i Bog pozwoli:)
Czy rozmawialas juz z ktoryms z tutejszych bhaktow na zywo takze?


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Pytania do Aishy:)
PostNapisane: 9 kwi 2010, o 00:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2010, o 19:50
Posty: 131
Lokalizacja: Wrocław/Paryż
AD# czytanie< wegetarianizm<mantra<przestrzeganie ogólno przyjętych wartości<chodze do swiatynii spotykam sie z bahtami>

_________________
gg. 2899757;-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Pytania do Aishy:)
PostNapisane: 9 kwi 2010, o 01:46 

Dołączył(a): 28 lut 2009, o 20:56
Posty: 383
Ja też zaczynałam od Gity, pamietam jak "połykałam" ją z wypiekami na twarzy. Ale wtedy jeszcze nie miałam kontaktu z bhaktami, więc niektóre moje wnioski były co najmniej dziwne, hi hi. Masz dużo więcej szczęścia Aisha, bo teraz jest i internet i książki łatwiej kupić...

A Gita to cudowna książka, taka na całe zycie. :D


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Pytania do Aishy:)
PostNapisane: 3 maja 2010, o 15:05 

Dołączył(a): 28 lut 2009, o 20:56
Posty: 383
Aisha, gdzie jesteś? Czyzbys dla przeciwwagi "utonęła" w książkach lub obieraniu marchewki na ucztę, a o forum zapomniałaś? :wink:


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Pytania do Aishy:)
PostNapisane: 24 maja 2010, o 18:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2010, o 19:50
Posty: 131
Lokalizacja: Wrocław/Paryż
Brajasundari napisał(a):
Aisha, gdzie jesteś? Czyzbys dla przeciwwagi "utonęła" w książkach lub obieraniu marchewki na ucztę, a o forum zapomniałaś? :wink:



Jestem, jestem...przepraszam, że długo nie pisałam, ale praca itp. sami rozumiecie. Pamiętam jednak o Was, więc luz. Dziękuje za pomocne komentarze, Brajasundari:**.

_________________
gg. 2899757;-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Pytania do Aishy:)
PostNapisane: 25 maja 2010, o 17:17 

Dołączył(a): 31 gru 2008, o 05:30
Posty: 893
Pytanie do Aishy, co Cie najbardziej wkurza w Hare Kryszna:)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]  Moderatorzy: Trisama, Morderatorzy

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL