Teraz jest 28 mar 2024, o 21:22


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Hare Krsna a praktyki tantry (także seksualne)?
PostNapisane: 19 mar 2010, o 13:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2010, o 19:50
Posty: 131
Lokalizacja: Wrocław/Paryż
Chciałabym się zapytać jakie jest stanowisko ISKCON w kwestii praktykowania tantry, czym dokładniej jest tantra, jak to sie ma do zasady bezwzględnego celibatu? Chciałabym się dowiedzieć. Może ktoś mnie "uświadomii" :lol: :lol: . Pozdrawiam serdecznie Wszystkich- Hare Krsna;-).
Aisha.

_________________
gg. 2899757;-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Hare Krsna a praktyki tantry (także seksualne)?
PostNapisane: 19 mar 2010, o 17:17 

Dołączył(a): 13 mar 2010, o 17:20
Posty: 6
Ruch swiadomosci Kryszny polega na wyzwoleniu duszy z ciaglego cyklu narodzin i smierci. I nie ma nic wspolnego z seksualnoscia. Seksualnosc to pojecie materialne. Ludzie sa uwiezieni w swerze materialnej poprzez pragnienia, chec posiadania i pozadanie rzeczy materialnych. Jedynym dobrym pragnieniem jest chec poznania Kryszny poprzez samorealizacje. Osiagnac taki stan mozna przez zdobywanie wiedzy duchowej, wykonywanie swojej pracy i oddanie Krysznie. Poniewaz Prawda jest tylko jedna czlowiek powinien tylko ku temu dazyc. Wszystko co staje na przeszkodzie ku Krysznie nie jest dobre. Natomiast sam Kryszna jest dobry dlatego czlowiek powinien starac sie go poznac. Pozadanie stoi na przeszkodzie ku Krysznie. Poza tym jest to gratyfikowanie wlasnych zmyslow co prowadzi do smutku lub szczescia kiedy czlowiek powinein miec umysl stabilny i spokojny bo tylko to prowadzi do samorealizacji.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Hare Krsna a praktyki tantry (także seksualne)?
PostNapisane: 19 mar 2010, o 19:23 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
mike napisał(a):
Ruch swiadomosci Kryszny polega na wyzwoleniu duszy z ciaglego cyklu narodzin i smierci. I nie ma nic wspolnego z seksualnoscia. Seksualnosc to pojecie materialne. Ludzie sa uwiezieni w swerze materialnej poprzez pragnienia, chec posiadania i pozadanie rzeczy materialnych. Jedynym dobrym pragnieniem jest chec poznania Kryszny poprzez samorealizacje. Osiagnac taki stan mozna przez zdobywanie wiedzy duchowej, wykonywanie swojej pracy i oddanie Krysznie. Poniewaz Prawda jest tylko jedna czlowiek powinien tylko ku temu dazyc. Wszystko co staje na przeszkodzie ku Krysznie nie jest dobre. Natomiast sam Kryszna jest dobry dlatego czlowiek powinien starac sie go poznac. Pozadanie stoi na przeszkodzie ku Krysznie. Poza tym jest to gratyfikowanie wlasnych zmyslow co prowadzi do smutku lub szczescia kiedy czlowiek powinein miec umysl stabilny i spokojny bo tylko to prowadzi do samorealizacji.



Tu lew sarowicz polskiego iskconu he he he. :D
tak naprawde nie moge zodzic sie zTobą drogi Prabhu w całosci,wiele z Tych rzeczy ktore opisałes jest prawdą,jednak.
Vedy dają nam np kamasutre po to ,by nauczyc sie kontrolowac swoje bezmyslne rozrzucanie sił witalnych ,ktore są w nasieniu mezczyzny.
To prawda ze nalezy kontrolowac pragninie ządzy,ale czasami jest takie cisnienie i napiecie rosnie ,ze trzeba je rozładowac.(Srila Prabhupada sam mowił,kazdy z nas musi w tym swiecie bronic sie,jesc,spac i miec sex.)
Kulaszekar Pr ,kiedys opisal to w swej ksiazce.bardzo zresztą ciekawej. Np,komus chce sie siusiu ,a ty mowisz,nie daj spokoj wytrzymaj zajmij sie czyms innym,najlepiej słuzeniem krysznie:-) :D
Taka osoba,mimo iz cie posłucha, gora po paru godzinach zmoczy sie w spodnie.
Jest wiele rodzajow Tantr, wiekszosc odnosi sie do kultu shivy i kali. na tym ,akurat sie nie znam ,ale takzwane ofiraowanie w ogniu,miesa,alkocholu,ryby i nasienia jest jednym z sposobow wielbienia Bhairavi devi, dla wielu ,mrocznej manifestacji, sati,zony shivy.Popularnej w nepalu. Nie znam sie na tantrze,az tak,ale jest ona przeznaczona dla osob w sile ignorancji,czyliosob o sklonniosciach do czynienia tycz 4 czynnosci,ktorych my staramy sie unikac. :D (jedzenie miesa,toxykacja ,sex poza małzenski,hazard)
Są rowniez buddyjskie sposoby medytacji podczas takich aktow sexualnych,jednak nie jestem pewien ,na ile jest to autoryzowany proces,przez Budde :D .Tak wiec nie wątpliwie waisznawa grihasta-zyjący jako głowa rodziny,powinien byc swiadomy tych roznych sposobow powstrzymywania sie od szastania cenną energią zycia.
Moge dodac ze jesli ktos potrafi działac na poziomie wyzszych czakramow,wznosi swoją energie kundalini ku gorze.
w owoczas jego sexualny potencjał,jest naprawde transformowany w bardzo odrzywczą energie,wzmacniającą intelekt i wydłuzającą zycie,jego umysl na stare lata jest bardzo aktywny. doswiadczałem tego wielokrotnie w indiach,gdy rozmawiałem ze starcami. Dziadek np 80 lat,ale kojarzenie na poziomie 40 latka. To własnie dla tego ze był ostrozny w swej młodosci. gdy osiąga podeszły wiek kazdy idzie do niego po rade,staje sie medrcem. podczas gdy u nas ludzie na starosc dziecinnieją,bo nigdy nie praktykowali zadnych technik wznoszenia siły zycia w gorne czesci swego ciała,wiec na stare lata dziecinnieją i są jedynie udreką,i ciezarem dla swych dzieci.Rowniez szafranowy kolor,czy pomaranczowy kolor,szat jakie noszą rowniesz nasi mnisi słuzy do tego by podniesc moc duchową danej osoby(saniasina-brahmaczarina) Gdysz te osoby na swym etapie zycia ,przynajmniej powinny angazowac sie bardziej duchowo ,niz materialnie w społeczenstwie.
jednak jesli zwykly człowiek ,jak ja ,poprostu mieszkający i pracujacy ,jak wiekszosc ,w społeczenstwie,ubiera sie w kolor wyzej wspomniany, moze liczyc sie ze wzmozoną aktywnoscią sexualną. chyba ze nosi takie szaty podczas poojy-czczenia Bostw,czy wykonywania ofiar ogniowych,dla Wisznu-Kryszny.
tak wiec wszystko jest Kryszna sambhanda,połączone z naszym kochanym Niebieskim ,chłopcem,z Vrajy :D

_________________
W tym wieku kłótni i hipokryzjiNiema innej drogi niema innej drogi niema innej drogi ,jak Intonowanie swietych imion Pana.Hare Kryszna i Rama:-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Hare Krsna a praktyki tantry (także seksualne)?
PostNapisane: 19 mar 2010, o 22:53 

Dołączył(a): 29 gru 2008, o 18:14
Posty: 153
aisha napisał(a):
Chciałabym się zapytać jakie jest stanowisko ISKCON w kwestii praktykowania tantry, czym dokładniej jest tantra, jak to sie ma do zasady bezwzględnego celibatu? Chciałabym się dowiedzieć. Może ktoś mnie "uświadomii" :lol: :lol: . Pozdrawiam serdecznie Wszystkich- Hare Krsna;-).
Aisha.


Sprawa jest bardzo prosta-tylko mąż i zona regulują swoje pożycie intymne i to jest wyłącznie sprawa małżonków-nie ma tutaj kwestii regulacji zewnętrznych. A bezwzględny celibat obowiązuje-formalnie-wyłącznie brahmacarinów i sannyasinów...tak w uproszczeniu...


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Hare Krsna a praktyki tantry (także seksualne)?
PostNapisane: 20 mar 2010, o 01:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 cze 2007, o 15:44
Posty: 196
Lokalizacja: Oxford - UK/ Starkville- USA
aisha napisał(a):
Chciałabym się zapytać jakie jest stanowisko ISKCON w kwestii praktykowania tantry, czym dokładniej jest tantra, jak to sie ma do zasady bezwzględnego celibatu? Chciałabym się dowiedzieć. Może ktoś mnie "uświadomii" :lol: :lol: . Pozdrawiam serdecznie Wszystkich- Hare Krsna;-).
Aisha.


Tak, oczywiscie vaishnavovie sa w duzej mierze tradycja tantryczna, szczegolnie Pancaratra, teksty np odnoszace sie do czczenia Visnu, ktore zwieraja tantre i samhity.
Bhagavatam poleca teksty tantryczne: http://vedabase.net/sb/11/3/47/
Tantry to po prostu grupa tekstow odznaczajaca sie szczegolnymi tematami ktore omawiaja, raczej nie powinnas sie w tej kwestii sugerowac tania literatura New Age dostepna na te tematy, gdyz Tantry to teksty teologiczne. hahaha moze Cie to rozczaruje.
Stosunek seksualny jest omawiany w niektorych takich tekstach, ale vaisznawowie koncentruja sie na innych aspektach tantry. Tantra to niesamowicie bogata i zroznicowana literatura.

Moj maz mowi mi tez ze samo Bhagavatam jest synteza m.in. tantr.

_________________
zapraszam na swojego bloga http://www.vaisnavi.bloog.pl


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Hare Krsna a praktyki tantry (także seksualne)?
PostNapisane: 20 mar 2010, o 01:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2010, o 19:50
Posty: 131
Lokalizacja: Wrocław/Paryż
To w takim razie czym dokładnie są tantry? I nie wspomniałam ani słowem o New Age, więc nie wiem skąd mowa o tym.

_________________
gg. 2899757;-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Hare Krsna a praktyki tantry (także seksualne)?
PostNapisane: 20 mar 2010, o 12:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
aisha napisał(a):
To w takim razie czym dokładnie są tantry?

Pozwól, że wkleję tu, to co kiedyś już napisałem na innym forum. Wybacz moje lenistwo. :)

=============================

Źródłosłów słowa "tantra" to "tattva" (podstawowa kategoria bytu) i "mantra" (mistyczna czy duchowa wibracja dźwiękowa). "Tantra" znaczy także "tkać", "rozprzestrzeniać się", "rozszerzać się", co odnosi się do substancji lub materiału tworzącego czy składającego się na rzeczywistość i będącego istotą rzeczy. W zrozumieniu Waisznawów, "tattvą" czy płótnem stanowiącym tło i esencję wszelkiej egzystencji będzie oczywiście Wisznu lub Kryszna, zgodnie z zasadą "otam protam" wyjaśnioną w Bhagavatam (6.3.12, 9.9.7, 10.13.35, 11.12.21), a ustanawiającą Krysznę jako przyczynę wszystkich przyczyn ("Tak jak materiał utkany z nici rozciąga się na długość i szerokość, podobnie cały ten wszechświat, w całej swej szerokości i długości, znajduje się pod wpływem różnych mocy Najwyższej Osoby Boga" SB 9.9.7). Mantrą" natomiast będą wszelkie wibracje dźwiękowe wyrażające dla Niego cześć i oddanie lub w jakiś inny sposób związane z Jego osobą, w procesie sambhanda, abhideya i prayojana.

Życie zgodne z tak szeroko pojętym zrozumieniem tantry, to służba oddania dla Boga, w procesie sadhana-bhakti. Jest to ostateczny cel tantra sadhany, jako metody przywrócenia i zsynchronizowania naszej świadomości z oryginalnym wzorem "tkaniny istnienia".

Bhakti-rasamrita-sindhu jest pełna cytatów z tantr. Bhanu Swami w przypisach do swojego tłumaczenia BRS wyjaśnia: "Słowo "tantra" może odnosić się do pism Pancaratra lub prac o podobnej naturze."
Zarówno Hridayananda Maharaja jak i Bhakti Vidya Purna Swami rozumieją powyższe użycie słowa "tantra" jako "Waisznawa tantra" czyli uregulowane praktyki i zasady wielbienia Kryszny. Dlatego tantra w rozumieniu i praktyce Waisznawów, nie ma nic wspólnego z siedzeniem podczas pełni księżyca na grobie nieboszczyka, używając jelit zmarłego jako ciepłego szala, spożywając przy tym jego wątrobę w celu zdobycia śakti, lub też nabycie ze stolika na ulicy, książki z ilustracjami pozycji seksualnych, zatytułowanej "Tajemnice Tantry w Jedną Noc", jak to zazwyczaj jest rozumiane, przez jedzącego w dużych ilościach kiełbasę przeciętnego Jana Kowalskiego, zakutanego w kożuch i czapkę z zarżniętego zwierzęcia, który w chwilach wolnych od oglądania sportu, polityki i picia piwa, stara się przekonać członków Ruchu Hare Kryszna, że Jezus jest jedyną drogą, prawdą i życiem, nie będąc do końca pewien, dlaczego to co mówi, nie brzmi dla nich zbyt przekonywająco. ;)

"O najlepsza osobo, o najwyższy kontrolerze, ci, którzy rzeczywiście aspirują do tego, by osiągnąć najwyższe szczęście, wielbią tę formę Waszej Wysokości zgodnie z wedyjskimi Tantrami. Mój Panie, widzimy w Tobie wszystkie trzy światy." SB 8.6.9

W tłumaczeniu słowa po słowie, Srila Prabhupada pisze: "tantrikena - zrealizowane przez wyznawców (zwolenników) Tantr, takich jak Narada-pancaratra."

Nauki Wed składają się na nigama, a ich suplement czy dokładne wyjaśnienia zwą się agama lub tantra-śastra (Śrila Prabhupada wyjaśnia na jednym z wykładów, że tantra w znaczeniu "rozszerzania", oznacza rozwinięcie (wyjaśnienie) trudno zrozumiałej wiedzy wedyjskiej, w łatwiejszej do pojęcia formie np. Narada-pancaratry). W skład Waisznawa agama czy Waisznawa tantra wchodzą dwie szkoły: Pancaratra i Waikanasa agama. Waikasana koncentruje się bardziej na rytuale wielbienia Wisznu niż na filozofii i jest używana podczas czczenia bóstw w wielu świątyniach południowych Indii, m.in. w świątyni Tirumala Wenkateśvara. Obecnie tradycja ta traci znaczenie na rzecz Pancaratriki i tę specyficzną Waisznawa tantrę praktykuje tylko niewielka społeczność bramińska (ok. 2500 rodzin) w południowych Indiach (za wikipedią).

"(Najwyższy Osobowy Bóg rzekł): Powinno się Mnie wielbić poprzez wybranie jednej z trzech metod, poprzez które otrzymuję ofiary: wedyjską, tantryczną oraz mieszaną." (ŚB 11.27.7)

W Gaudiya Waisznawiźmie przestrzega się Pancaratrika-viddhi zgodnie z Hari-bhakta-vilasa, czyli kombinacji wedyjskich i tantrycznych (tych w sattvie) metod wielbienia Wisznu. Mantry wedyjskie wzięte są z samhit, a tantryczne z tantra agam, spisanych przez różnych riszich, którzy zaczerpnęli je z aranyaka i brahmana części Wed.

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Hare Krsna a praktyki tantry (także seksualne)?
PostNapisane: 20 mar 2010, o 12:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
mike napisał(a):
Seksualnosc to pojecie materialne.

Czy to oznacza, że seksualizm, czy erotyka w rozrywkach Kryszny z Radharani i gopi jest też materialna?

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Hare Krsna a praktyki tantry (także seksualne)?
PostNapisane: 20 mar 2010, o 12:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Gauranga Avatar das napisał(a):
Tu lew starowicz polskiego iskconu he he he. :D

:lol:

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Hare Krsna a praktyki tantry (także seksualne)?
PostNapisane: 20 mar 2010, o 20:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2010, o 19:50
Posty: 131
Lokalizacja: Wrocław/Paryż
Czyli upraszczając:
1) tantra to przekaz duchowy z Wed zawierający wątki erotyczne również
2) praktyki seksualne tantry zostały stworzone dla małżeństw, singli i tych, co nie mogą być w małżeńskich związkach z jakiś powodów, aby pomóc im rozładować nadmiar energii i poradzic sobie z pragnieniami
3) każdy człowiek musi bronić się itp. bo jest uwarunkowany materialnie i co najwyżej może ograniczyć niektóre swoje pragnienia, ale nie się ich pozbyć zupełnie (Praphupad pisał, że człowiek musi bronić się itp.)
Dobrze zrozumiałam?
PS. Z jednej strony gdzie nie czytam, broszury i pisma ISCKON, wszędzie celibat i celibat. No, a z drugiej nawet w wiosce Hare Krsna Woodstock, jakaś bht. mówiła przy okazji celibatu też i o tantrze, choć wspomniała, że mówi się o tym rzadko w ISKCONIE, a na Programach Otwartych to już w ogóle. Pełno sprzeczności, reasumując. Przynajmniej z pozoru. I jeszcze do tego rozrywki Kryszny i Rani. Pozdrawiam, hariboll! 8) :D

_________________
gg. 2899757;-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Hare Krsna a praktyki tantry (także seksualne)?
PostNapisane: 20 mar 2010, o 20:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2010, o 19:50
Posty: 131
Lokalizacja: Wrocław/Paryż
Zapomniałam wspomnieć: celibat bezwzględny obowiązuje jedynie sannjasinów i brahmaćarinów (nie wiem, czy dobrze napisałam, nie znam sanskrytu, zabijcie mnie:P).

_________________
gg. 2899757;-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Hare Krsna a praktyki tantry (także seksualne)?
PostNapisane: 20 mar 2010, o 20:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2010, o 19:50
Posty: 131
Lokalizacja: Wrocław/Paryż
Zasada celibatu- rozumie się ją jako dochowanie wierności w małżeństwie(?). Sorry za post za postem, ale skleroza nie boli :roll:.

_________________
gg. 2899757;-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Hare Krsna a praktyki tantry (także seksualne)?
PostNapisane: 20 mar 2010, o 20:49 

Dołączył(a): 28 lut 2009, o 20:56
Posty: 383
aisha napisał(a):
Zasada celibatu- rozumie się ją jako dochowanie wierności w małżeństwie(?). Sorry za post za postem, ale skleroza nie boli :roll:.



Jest kilka poziomów celibatu, bezwzgledna brahmacarya czyli powstrzymywanie sie od seksu w czynach i mysli od dzieciństwa (przykładem jest Bhaktisiddhanta Sarasvati), przestrzeganie wstrzemiezliwosci przez brahmacarinów i sannyasinów od momentu złozenia danego ślubu czy podjecia danego stylu zycia- to wiekszośc wielbicieli mieszkających w świątyniach, oraz grihastha-brahmacari- wielbiciel zyjący w związku małżeńskim ale angazujacy sie w seks tylko w celu spłodzenia dziecka.

Wierność w małżenstwie nie jest brahmacarya, ja przynajmniej takiej definicji nie słyszałam.

W praktykowaniu bhakti nie jest istotne czy ktoś angażuje się w seks czy go unika, ważne aby wiedzieć do czego sie zmierza

Celibat jest pomocny tylko dla tych osób, których... nie rozprasza :lol: Wydawać by sie mogło że żyjący w świątyni mnich będzie mniej rozproszony niż ojciec czwórki dzieci, ale pozory mogą mylić... mnich który ma duze potrzeby seksualne, a nie może ich zaspokoic jest w o wiele gorszej sytuacji, a do tego dochodzą jeszcze potrzeby emocjonalne i inne, temat rzeka...


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Hare Krsna a praktyki tantry (także seksualne)?
PostNapisane: 21 mar 2010, o 21:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2010, o 19:50
Posty: 131
Lokalizacja: Wrocław/Paryż
Tak przeczytałam na broszurce ISKCONu.

_________________
gg. 2899757;-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Hare Krsna a praktyki tantry (także seksualne)?
PostNapisane: 21 mar 2010, o 22:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 cze 2007, o 15:44
Posty: 196
Lokalizacja: Oxford - UK/ Starkville- USA
aisha napisał(a):
No, a z drugiej nawet w wiosce Hare Krsna Woodstock, jakaś bht. mówiła przy okazji celibatu też i o tantrze, choć wspomniała, że mówi się o tym rzadko w ISKCONIE, a na Programach Otwartych to już w ogóle. Pełno sprzeczności, reasumując.


Jak juz podkreslilam wczesniej, ale widze ze przeoczono, Tantra NIE KONCENTRUJE sie na praktykach seksualnych, dlatego wspomnialam o literaturze New Age ktora omawia tylko ten aspekt.

Niestety niezwykle niedouczeni i fanatyczni ludzie wykorzystuja te bogata literature teologiczna w swoich celach - probuja splycic ja do zadawalania sie seksem, nie maja pojecia o zlozonosci tych tekstow. Uczeni zachodni tez mocno krytykuja tego typu splycanie calej literatury.

Jest mnostwo pism tantrycznych i niektore z nich omawiaja takie praktyki - jest lea i prawa strona tantry - vaishnawowie uzywaja tylko prawa strone tantry, ktora omawia rytualy religijne itd..
Waisznawowie stosuja tantre zwiazana z czczeniem Wisznu (ktora jest w literaturze nalezacej do prawej strony tantry), ktora nie ma NIC WSPOLNEGO z praktykami seksualnymi. Stad nie ma zadnej sprzecznosci jesli faktycznie wniknie sie w te tematy, wiec nie martw sie:)

_________________
zapraszam na swojego bloga http://www.vaisnavi.bloog.pl


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Moderatorzy: Trisama, Morderatorzy

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL