Teraz jest 28 mar 2024, o 21:10


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jezeli jestem sluga Kryszny to jak powinienem mu sluzyc?
PostNapisane: 14 mar 2010, o 16:21 

Dołączył(a): 13 mar 2010, o 17:20
Posty: 6
Nie mam za bardzo kontaktu z ludzmi, ktorzy wierza w Kryszne dlatego prubuje ukierunkowac moje poglady rozmawiajac z Wami. W zyciu codziennym staram sie wykonywac moje obowiazki jak nauka i porzadki w domu. Tlumacze sobie wtedy, ze Kryszna sie cieszy jak wykonam jakas prace. Moze powinienem sie bardziej zaangazowac? Co jeszcze moglbym zrobic i jak o tym myslec?


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Jezeli jestem sluga Kryszny to jak powinienem mu sluzyc?
PostNapisane: 14 mar 2010, o 17:47 

Dołączył(a): 25 lis 2006, o 21:25
Posty: 154
Lokalizacja: ziemica Dziadoszan
mike napisał(a):
Nie mam za bardzo kontaktu z ludzmi, ktorzy wierza w Kryszne dlatego prubuje ukierunkowac moje poglady rozmawiajac z Wami. W zyciu codziennym staram sie wykonywac moje obowiazki jak nauka i porzadki w domu. Tlumacze sobie wtedy, ze Kryszna sie cieszy jak wykonam jakas prace. Moze powinienem sie bardziej zaangazowac? Co jeszcze moglbym zrobic i jak o tym myslec?


Najważniejsze, aby bez ciśnienia :) Jeśli wykonujesz pracę i ofiarowujesz mu ją, Kryszna na pewno się cieszy, ponieważ widzi, że zależy tobie na nim. W miarę swoich możliwości staraj się czytać o nim, Bhagawadgitę i książki Śrila Prabhupady (jeśli ich nie masz, są dostępne na internecie ) oraz intonuj jego imię Hare Kryszna Hare Kryszna Kryszna Kryszna Hare Hare Hare Rama Hare Rama Rama Rama Hare nie zaniedbując swojej nauki i obowiązków. Jest dziewięć praktyk bhakti, czyli sposobów dochodzenia do Świadomości Kryszny, za komentarzem Prabhupady Śrimad Bhagawatam 7.5.23:

Śrila Bhaktisiddhanta Sarasvati Thakura podaje następujące wyjaśnienie w swoim Tathya.

Słowo śravana odnosi się do odbioru słuchowego świętego imienia i opisów form, cech, otoczenia i rozrywek Pana, jak zostały one wyjaśnione w Śrimad-Bhagavatam, Bhagavad-gicie i podobnych autoryzowanych pismach świętych. Po wysłuchaniu takich przekazów, należy zapamiętać te wibracje i powtarzać je (kirtanam).

Smaranam oznacza próbowanie zrozumienia coraz więcej o Najwyższym Panu, a

pada-sevanam oznacza zaangażowanie się w służenie lotosowym stopom Pana odpowiednio do czasu i okoliczności.

Arcanam oznacza czczenie Pana Visnu, tak jak robi się to w świątyni, a

vandanam oznacza ofiarowywanie pełnych szacunku pokłonów. Man-mana bhava mad-bhakto mad-yaji mam namaskuru. Vandanam oznacza namaskuru – ofiarowanie pokłonów lub ofiarowanie modlitw.

Uważanie się za nitya-krsna-dasa., wiecznego sługę Krsny, jest nazywane dasyam, a

sakhyam oznacza bycie przyjacielem Krsny. Krsna pragnie, aby wszyscy podporządkowali się Mu, gdyż wszyscy konstytucjonalnie są Jego sługami. Dlatego też każdy – jako szczery przyjaciel Krsny – powinien nauczać tej filozofii, prosząc wszystkich, aby podporządkowali się Krsnie.

Atma-nivedanam oznacza ofiarowanie Krsnie wszystkiego, łącznie ze swym ciałem, umysłem, inteligencją i czymkolwiek, co można posiadać.

Szczery wysiłek, aby pełnić te 9 procesów służby oddania fachowo nazywa się bhakti.

Powodzenia :)

_________________
wierzę w las, wierzę w łąkę i noc w czasie której rośnie zboże (Thoreau)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Jezeli jestem sluga Kryszny to jak powinienem mu sluzyc?
PostNapisane: 14 mar 2010, o 19:48 

Dołączył(a): 19 lip 2009, o 14:53
Posty: 57
mike napisał(a):
Jezeli jestem sluga Kryszny to jak powinienem mu sluzyc?


"Sługa Kryszny" to wieczna, a zarazem oryginalna tożsamość obecnie istniejąca w Tobie (w nas) w sposób potencjalny, czyli uśpiony. Przytłaczająca większość z nas jest teraz niestety nieprzychylna czystej służbie dla Pana będąc sługą swoich egoistycznych pragnień i zachcianek.

Czytaj bardzo uważnie książki Śri Śrimad A.C. Bhaktivedanty Swamiego Prabhupada.
One Ci pomogą !


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Jezeli jestem sluga Kryszny to jak powinienem mu sluzyc?
PostNapisane: 14 mar 2010, o 20:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
No i oczywiście intonuj maha-mantrę Hare Kryszna kiedy tylko możesz. :)

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Jezeli jestem sluga Kryszny to jak powinienem mu sluzyc?
PostNapisane: 15 mar 2010, o 05:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2007, o 05:12
Posty: 1089
Lokalizacja: Warszana
I służ wielbicielom Kryszny :)
prabhu kahe vaisnav seva nama sankirtana

_________________
Niech Pan Śri Ćajtanja, księżyc Nawadwipy, król tancerzy, pojawi się
w zakątku mego serca.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]  Moderatorzy: Trisama, Morderatorzy

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL