Teraz jest 16 kwi 2024, o 07:31


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: chaos
PostNapisane: 20 gru 2006, o 08:37 

Dołączył(a): 15 gru 2006, o 15:36
Posty: 155
Lokalizacja: nie wiem
czy dostrzegacie wokoł siebie chaos?wszystkie dziwne rzeczy które się dzieją?czy zawsze są one uzależnione od nas czy tez nie? :D :D :D pozdrawiam i zycze miłego dnia :D :D

_________________
...bądź samurajem swojego losu,
samurajem co w środku rzeki chaosu
zdobywa miejsce dla Ciebie!!!...
Om namo bhagavate vasudevaya


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 gru 2006, o 10:34 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2006, o 20:09
Posty: 770
Lokalizacja: Legnica
Fajne pytanie.... :roll: biorąc pod uwagę to, że jesteśmy na wzburzonym oceanie materialnej energii...

Człowiek - to taka łódeczka na tym oceanie. Więc "buja" się na jego falach od narodzin aż do śmierci.

Trzeba przyznać, że ten ocean potrafi mocna bujać... tworzy go dynamiczna interakcja elementów materialnych takich jak: ziemia, woda, ognień, eter, fałszywe ego, inteligencja, umysł, różne prawa, 3 guny, czas. Steruje tym wszystkim Kryszna.

No i jedni mogą to postrzegać jako chaos (np. ci, którzy próbują ten wzburzony ocean kontrolować), inni (ci, którzy odkryli sens jego istnienia) widzą to jako doskonale działającą maszynę, mającą na celu skorygowanie i naprowadzenie na właściwy cel błądzącą duszę.

Piszesz: "No i dzieją się jeszcze różne dziwne rzeczy...."

wszystko, czego doświadczamy to karmiczne reakcje od skali mikro (dotyczące tylko jednej osoby) aż do skali makro (dotyczące rodziny, społeczeństwa, narodu)... w związku z tym można powiedzieć, że ich istnienie i doświadczanie zależy od nas bezpośrednio (nabroiliśmy, więc zbieramy konsekwencje, lub zasłużylismy na nagrodę i ją dostajemy)

_________________
Gauranga!!!


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 gru 2006, o 12:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 gru 2006, o 17:36
Posty: 157
Lokalizacja: Jawor
Żyjemy w świecie materialnym, który przeznaczony jest dla osób, które chcą imitować czynności Najwyższego. Większość ludzi w tym świecie (choć nie tylko ludzi) pragnie zaspokajać swe egoistyczne ambicje, bedących zwykle w konflikcie z ambicjami innych. Każdy chce być Bogiem ale Bóg może być tylko jeden. Wyobraźmy sobię sytuację, gdzie w firmie każdy chce być dyrektorem... z resztą, nie trzeba sobie wyobrażać - w demokracji każdy może być prezydentem albo np ministrem edukacji i rządzić wedle własnego ego. Co z tego wynika? każdy widzi. Chaos jest tu dlatego bo ludzie nie przestrzegają praw Najwyższego Pana - kiedy zaczną to robić - większość zakłóceń zniknie.

Na atmosferę wokół nas możemy mieć wpływ - indiwidualnie i zbiorowo. Jeżeli podejmiesz poważnie praktykę regularnego intonowania Świętego Imienia zauważysz, że atmosfera najbliższa zmienia się dlatego że zachodzą w Tobie pozytywne zmiany a one promieniuja na zewnątrz.

Jeżeli chodzi o zbiorowy wpływ to intonowanie wspólne Świętych Imion Pana jest bardzo potężnym środkiem do zmiany świata - dlatego to praktykujemy organizujemy się i intonujemy razem - ta transcendentalna (duchowa) wibracja jest przeciwstawna do chaosu tego świata.

Z resztą doświadczyłeś tego nie raz! podejmij ten proces poważnie, a staniesz się szczęśliwy. Codziennie.


ps. acid w swoim podpisie masz mały błędzik powinno być "zdobywa miejsce dla siebie" bo Ty masz być tym samurajem :) ...chociaż Twoja interpretacja też jest bardzo ciekawa :P

_________________
To pragnienie przywiodło mnie tutaj. To moja niezależność. Dzięki pragnieniu mogę wrócić do domu.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 gru 2006, o 14:20 

Dołączył(a): 13 paź 2006, o 22:20
Posty: 92
Hare Kryszna.

Zgadzam się z tym, co napisał Madhumangal i Rameśvar.
Chciałam tylko jeszcze zwrócić uwagę na sposób postrzegania chaosu.

Jeśli postrzegasz go jako doskonale działającą maszynę - nie ma chaosu w Tobie, a łódeczka ma dużą szansę na dopłynięcie do właściwego portu. Fale ocenu nie będą tak wzburzone, a pomyślny Wiatr nakieruje łódeczkę na właściwą drogę.

Jeśli żyjesz w chaosie i jest on obecny zarówno wokół Ciebie jak i w Tobie - szanse na dopłynięcie do portu znacznie maleją.
Choć zwykle Ci, którzy żyją w maraźmie (w ujęciu potocznym), zazwyczaj go nie dostrzegają, bo jest to dla nich "normalne".

....

CHAOS (chasko, chasma - rozpadlina, przepaść = wielka, nieokreślona przestrzeń) Każdy człowiek tworzy sobie "swoją właśną rzeczywistość", ograniczoną swoim horyzontem poznawczym. Można ten horyzont poszerzyć, bądź znacznie ograniczyć. Ale nie ma możliwości opanowania całkowicie tej przestrzeni (to potrafi tylko Pan Kryszna). Na tej przestrzeni powstają interakcje elementów materialnych. Kryszna daje nam takie pole do popisu, żebyśmy mogli zrealizować nasze materialne pragnienia. Nie pozostawia nas samych. Czuwa nad nami, abyśmy mogli wrocić do Domu. Jest z nami w tym chosie.

.....

Wejdź do jakiejkolwiek świątynii konsumpcji. Popatrz na ludzi, na to, jak się zachowują, jak zmieniają się ich zachowania i pod jakim wpływem. Ogarnij spojrzeniem wszystkich. Obserwuj ich, jako grupę zakupowiczów.
Potem znajdź jedną osobę i obserwuj tylko jej zachowania. Następnie "wtop się w tłum", zrób zakupy. Wyjdź z tłumu i znowu odegraj rolę obserwatora. A potem powiedz, co zauważyłeś :)

Pozdrawiam serdecznie,
alma

_________________
- Mamo! Ale ja nie lubię dziadziusia!
- To odłóż na bok i zjedz same ziemniaczki...


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 gru 2006, o 16:26 

Dołączył(a): 15 gru 2006, o 15:36
Posty: 155
Lokalizacja: nie wiem
dzięki za wyjaśnienie napsiałem juz wczesniej ale cos mi skasowała wiec napisze inaczej mysle tak ze musiałem wiele nabroic(albo odwrotnie ktos mi zawinił i ja mam oddać a tego nie chce zrobic bo wybaczyłem radykalnie!!!!) tylko najgorsze jest to że cos mnie zmusza do krzywdzenia innych i to bardzo mi sie nie podoba pozatym w moim zyciu naprawdę dzieją sie rózne rzeczy i to dziwne jakos daje sobie z nimi rade(tak myslę i będę optymistą) :D :D :D żyjemy tak jak mirek napsiał w wielu narodach w wielu religiach wydaje mi sie że tylko nie umiejetne podejście wielkich głow kosciołow tworzą konflikty i dlatego tego nie rozumiemy bo wydaje mi sie żę to własnie najwyższy Pan zarząda religiami :D to takie proste wyznania moje ale one nie raz sa chyba najbardziej trafione w samo sedno to co sie dzieje,nie mam wielkiej świadomości ale tak to rozumie wiec myślę ze jesli na kazdym poziomie uwarunkujemy miłosc i szcunek to sie nam uda!!!!niech Pan Bóg nam pomoże!!!!!Hare Krishna!!!!!
ps.mirek co to tekstu to specjalny błąd :D :D :D pozdrawiam Cie serdecznie
i kiedy następny koncert?i jakz moja prośba o kawałek ...ten świat potrzebuje duchowego.....

Wszystkich też pozdrawiam!!!!!! :D :D :D :D :D [/img]

_________________
...bądź samurajem swojego losu,
samurajem co w środku rzeki chaosu
zdobywa miejsce dla Ciebie!!!...
Om namo bhagavate vasudevaya


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 gru 2006, o 16:46 

Dołączył(a): 13 paź 2006, o 22:20
Posty: 92
dziwna sprawa z tym "coś mnie zmusza do krzywdzenia innych..."

aha...Co zarzucasz "wielkim głowom kościoła"?
to do nich odwołujesz chaos, o którym piszesz?


Pozdrawiam Cię serdecznie,
alma

_________________
- Mamo! Ale ja nie lubię dziadziusia!
- To odłóż na bok i zjedz same ziemniaczki...


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 gru 2006, o 09:50 

Dołączył(a): 15 gru 2006, o 15:36
Posty: 155
Lokalizacja: nie wiem
nie to nie tak :D z tymi głowami kosciołów a może sprecyzuje chodziło mi o fanatyków religijnych którzy używają przemocy!!!! a co do krzywdzenia to tak jakby jakaś wewnetrzna siła próbowała zrobic ze mnie złego człowieka nie raz graniczy mi to opętaniem :x ale jak narazie daje sobie rade tka mysle i to właśnie było tym chaosem i to dzieje się wokoł mnie :D :D :D :D wydaje mi sie że nie raz nie zgrabnie pisze i dlatego mozge popełniać błędy to co chce opisać albo starch mi nie pozwala na wieksze otwarcie się :D :D :D
moc pozdrowieni i pozytywnej antymaterialnej wibracji miłości a takze dużo materialnego i duchowego zdrowia :D :D :D :D

_________________
...bądź samurajem swojego losu,
samurajem co w środku rzeki chaosu
zdobywa miejsce dla Ciebie!!!...
Om namo bhagavate vasudevaya


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 gru 2006, o 15:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 gru 2006, o 17:36
Posty: 157
Lokalizacja: Jawor
Bartku, mantruj Hare Kryszna to pozwoli Ci uwolnić się od strachu, pozwoli zapanować nad chaosem w Twoim wnętrzu i pomoże kontrolować język - wszystko to co będziesz chciał powiedzieć bedzie dobrze przez innych rozumiane. "Man" znaczy umysł a "Tra" oczyszczanie. "Man - tra" - oczyszczanie umysłu. Nie ma co spekulować czy zganiać na fanatyków religijnych, trzeba poprostu wziąć się za siebie, każdy z osobna i wszyscy razem! Intonuj Hare Kryszna i bądź szczęśliwy! To działa! :!:

_________________
To pragnienie przywiodło mnie tutaj. To moja niezależność. Dzięki pragnieniu mogę wrócić do domu.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 gru 2006, o 17:19 

Dołączył(a): 15 gru 2006, o 15:36
Posty: 155
Lokalizacja: nie wiem
dziekuje Mirek!!!!!!kocham Cię braciszku!!!!! :D :D :D :D :D

_________________
...bądź samurajem swojego losu,
samurajem co w środku rzeki chaosu
zdobywa miejsce dla Ciebie!!!...
Om namo bhagavate vasudevaya


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 gru 2006, o 21:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2006, o 18:33
Posty: 437
Lokalizacja: Milicz i okolice
Ciekawa rzecz. Pierwotne znaczenie słowa chaos jest bliskie słowu pradhana (niezamanifetowana materia) a nie bałagan...ale słowa się dewaluuja tak samo jak cywilizacje.

_________________
jaya jaya śri caitanya jaya nityananda jaya advaita candra jaya gaura bhakta vrnda


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 gru 2006, o 13:37 

Dołączył(a): 13 paź 2006, o 22:20
Posty: 92
Tak, Prabhu, chaos w znaczeniu pierwotnym nie ma nic wspólnego z bałaganem, ale "wkradło się do naszego języka i tak już zostało". Np. Hiszpanie słowu chaos (caos) nie nadają znaczenia "bałagan" (desorden = nieporządek). Pojmują go jako "coś czego nie ma (nie widać), a jednak jest"

_________________
- Mamo! Ale ja nie lubię dziadziusia!
- To odłóż na bok i zjedz same ziemniaczki...


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 gru 2006, o 14:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 gru 2006, o 17:36
Posty: 157
Lokalizacja: Jawor
Trisama napisał(a):
Pierwotne znaczenie słowa chaos jest bliskie słowu pradhana (niezamanifetowana materia) a nie bałagan...ale słowa się dewaluuja tak samo jak cywilizacje.


Gdzie przebywa i jak wygląda (czym się charakteryzuje - bo może w pewnym sensie chaosem - brakiem konkretnej formy - "czymś czego nie ma, a jednak jest") niezamanifestowana materia zanim się zamanifestuje i zaczyna być kształtowana w formy za sprawą trzech sił natury materialnej?

Chaos to chyba nie tyle nieporządek co brak uporządkowania za sprawą czegoś wyższego i to by sie zgadzało z pradhana.

Blisko jest chaosu anarchia czyli coś co Hiszpanie w jakiś sposób testowali na sobie.

Anarchii Harikesza pryzporządkował braminów, jako że nie byli podporządkowani prawom państwowym - byli niezależni.

Dla kszatriów - monarchia i tutaj dopiero się zaczyna porządkowanie świata przez ludzi za pomocą "wulgarnych" czynności.

Dla vaisiów - kapitalizm

Dla szudrów - komunizm

Czy czasami możemy doświadczyć pradhana, bedąc w uwarunkowanym stanie? Czy raczej jest to kompletnie nie możliwe? :idea:

_________________
To pragnienie przywiodło mnie tutaj. To moja niezależność. Dzięki pragnieniu mogę wrócić do domu.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 gru 2006, o 20:01 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2006, o 20:09
Posty: 770
Lokalizacja: Legnica
Ale mnie oświeciliście!!!! W ogóle nie rozumiałem chaosu w taki sposób :shock:

_________________
Gauranga!!!


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Moderatorzy: Trisama, Morderatorzy

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL