Teraz jest 28 mar 2024, o 13:38


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ciąża i wegetarianizm
PostNapisane: 26 sty 2010, o 00:03 

Dołączył(a): 16 cze 2009, o 11:43
Posty: 87
Lokalizacja: Wrocław
Kochani, (a w zasadzie raczej kochane bo to pytanie do matek. :))

Czy możecie się podzielić własnymi doświadczeniami z lekarzami, rodziną, "opinią publiczną" itp itd związanymi z tematem ciążą i wegetarianizm. Jakie miałyście problemy w związku z tym, czy lekarz namawiał was do jedzenia mięsa, ryb, jajek "dla dobra dziecka" ... Wszystkie informacje mile widziane :)

_________________
wasz sługa
Kryszna Kirtan


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Ciąża i wegetarianizm
PostNapisane: 26 sty 2010, o 00:13 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
W prawdzie do matki mi dalczko he he.
ale pamietam ze kiedy moja zona była w ciązy to raczej nie chwaliła sie w tym ciemnogrodzie ze nie je miesa ryb i innych odchodow z białka zwierzecego.
lekarze to niestety w duzej czesci ciemniaki z miesnej paki. przeprasam ,ze tak pisze,ale takie mam doswiadczenie.

_________________
W tym wieku kłótni i hipokryzjiNiema innej drogi niema innej drogi niema innej drogi ,jak Intonowanie swietych imion Pana.Hare Kryszna i Rama:-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Ciąża i wegetarianizm
PostNapisane: 26 sty 2010, o 16:23 

Dołączył(a): 28 lut 2009, o 20:56
Posty: 383
Wiele bhaktinek sie z tym nie kryje i w wiekszosi nie maja zadnych problemów. raz tylko jedna wzbudziła zainteresowanie, poniewaz jej "wedyjsko nagrzany" mąż wyczytał gdzies ze kitri to najzdrowsze pozywienie dla kobiety w ciąży, no i przez ałe 9 miesiecy biedazka wsuwała wyłącznie kitri. zatem lekarze byli mocno podekscytowani mozliwoscia przebadania pacjentki bedąej na takiej monotematyznej diecie :lol: Ale było to szzere zainteresowanie zawodowe, nie zadna złosciwość


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Ciąża i wegetarianizm
PostNapisane: 27 sty 2010, o 18:12 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
Brajasundari napisał(a):
Wiele bhaktinek sie z tym nie kryje i w wiekszosi nie maja zadnych problemów. raz tylko jedna wzbudziła zainteresowanie, poniewaz jej "wedyjsko nagrzany" mąż wyczytał gdzies ze kitri to najzdrowsze pozywienie dla kobiety w ciąży, no i przez ałe 9 miesiecy biedazka wsuwała wyłącznie kitri. zatem lekarze byli mocno podekscytowani mozliwoscia przebadania pacjentki bedąej na takiej monotematyznej diecie :lol: Ale było to szzere zainteresowanie zawodowe, nie zadna złosciwość



No ja bym sie raczej zainteresował mezem he he he :D

_________________
W tym wieku kłótni i hipokryzjiNiema innej drogi niema innej drogi niema innej drogi ,jak Intonowanie swietych imion Pana.Hare Kryszna i Rama:-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Ciąża i wegetarianizm
PostNapisane: 12 kwi 2010, o 09:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2006, o 05:56
Posty: 118
Lokalizacja: Wrocław
ja właśnie "wyszłam" ze stanu ciążowego i nasz synek ma już 1 miesiąc :)
co do diety - także byłam zdania żeby się nie "chwalić" lekarzom, bo zaraz będzie afera
na którejś tam wizycie, najpierw u położnej rozmawiałyśmy od diecie, mówiła mi co mam jeść a czego nie, zaczęła mówić o mięsie, rybach i jajkach, więc skomentowałam na szybko, że o tym nie ma co rozmawiać bo ja nie jem tych rzeczy, zdziwiła się bardzo, od razu wzięła karteczkę i zapisała na niej "nie zjada mięsa, ryb i jajek" i przykleiła do karty ciąży, nie skomentowała w sumie
ale lekarz jak to zobaczył - to od razu zlecił zestaw badań, okazało się nagle że "to, że pani ma dobre wyniki, to nie znaczy że dziecko ma dobre.." :lol: :lol:
nagle okazało się widzicie, że wyniki kobiety w ciąży nie oddają w 100% tego co się dzieje z dzieckiem 8) nagle to wyszło,
jakbym nie powiedziała tego to nikt by mi nie zlecił szczegółowych badań
wyniki zrobiłam i znowu były dobre... chłopak urodził się duży i długi i dostał 10 Pkt.

no comments

ciekawe jest jednak podejście mojej matki, która twierdzi, że powinnam jeść jajka i ryby bo jak mówi: "zrób to chociaż dla dziecka"... :roll: żenujące..

_________________
XXX


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]  Moderatorzy: Trisama, Morderatorzy

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL