Teraz jest 19 kwi 2024, o 02:17


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Dowody na reinkarnację a zbawienie?
PostNapisane: 22 sty 2010, o 14:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Charu Krishna das napisał(a):
Tak, oczywiście. Przepraszam za przeoczenie tegoż fragmentu.

To ja jeszcze raz padam do Twoich stóp Prabhu, i błagam o wybaczenie, jeżeli moje szorstkie słowa w jakiś sposób Cię uraziły. Zbyt Cię cenię i szanuję, abym mógł pozwolić sobie na to, aby moje naturalne przywary obcesowości i bezceremonialności, stały się przyczyną pogorszenia się stosunków pomiędzy nami.

To co Prabhu, jesteśmy "cool"? Proszę, proszę, powiedz, że tak! ;) :)

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Dowody na reinkarnację a zbawienie?
PostNapisane: 22 sty 2010, o 15:03 

Dołączył(a): 19 lip 2009, o 14:53
Posty: 57
Purnaprajna napisał(a):
Charu Krishna das napisał(a):
Tak, oczywiście. Przepraszam za przeoczenie tegoż fragmentu.

To ja jeszcze raz padam do Twoich stóp Prabhu, i błagam o wybaczenie, jeżeli moje szorstkie słowa w jakiś sposób Cię uraziły. Zbyt Cię cenię i szanuję, abym mógł pozwolić sobie na to, aby moje naturalne przywary obcesowości i bezceremonialności, stały się przyczyną pogorszenia się stosunków pomiędzy nami.

To co Prabhu, jesteśmy "cool"? Proszę, proszę, powiedz, że tak! ;) :)


He, he... Prabhu! Ja takżę Cię lubię i nie jest to wyrazem jedynie wzajemnego, próżnego pochlebstwa. Dziękuję za instrukcje i wiele z nich wezmę z pewnością do serca.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Dowody na reinkarnację a zbawienie?
PostNapisane: 22 sty 2010, o 15:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Charu Krishna das napisał(a):
He, he... Prabhu! Ja takżę Cię lubię i nie jest to wyrazem jedynie wzajemnego, próżnego pochlebstwa. Dziękuję za instrukcje i wiele z nich wezmę z pewnością do serca.


To wprost nie do zniesienia! Nawet nie zdajesz sobie sprawy Prabhu, jak bardzo druzgoczesz moje fałszywe ego swoją niesamowitą pokorą! Lżyj mi, poniewieraj mnie, ale tego oszczędź! ;) Obym kiedyś, w przyszłości, zasłużył sobie, aby być pobłogosławiony przez Ciebie, zaledwie drobnym ułamkiem cech Wajsznawy, które posiadasz! :D

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Dowody na reinkarnację a zbawienie?
PostNapisane: 22 sty 2010, o 15:44 

Dołączył(a): 19 lip 2009, o 14:53
Posty: 57
Purnaprajna napisał(a):
Charu Krishna das napisał(a):
He, he... Prabhu! Ja takżę Cię lubię i nie jest to wyrazem jedynie wzajemnego, próżnego pochlebstwa. Dziękuję za instrukcje i wiele z nich wezmę z pewnością do serca.


To wprost nie do zniesienia! Nawet nie zdajesz sobie sprawy Prabhu, jak bardzo druzgoczesz moje fałszywe ego swoją niesamowitą pokorą! Lżyj mi, poniewieraj mnie, ale tego oszczędź! ;) Obym kiedyś, w przyszłości, zasłużył sobie, aby być pobłogosławiony przez Ciebie, zaledwie drobnym ułamkiem cech Wajsznawy, które posiadasz! :D


Im bardziej poznaję filozofię wajsznawa, tym bardziej widzę kim jestem i chociaż intonuję święte imiona codziennie i przestrzegam zasad, to z całą pewnością mogę powiedzieć, iż nie dotarłem nawet do progu rzeczywistej sadhana-bhakti i nie jest to wcale wyrazem mojej pokory lecz faktem.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Dowody na reinkarnację a zbawienie?
PostNapisane: 22 sty 2010, o 16:02 

Dołączył(a): 28 lut 2009, o 20:56
Posty: 383
Purnaprajna napisał(a):
Charu Krishna das napisał(a):

No bo w jakim celu mielibyście to robić, jeżeli wiecie, że bhaktowie ISKCONu mają wyrobione już, co do tego przekonanie i też opierają się na słowach guru i śastra? Dlaczego nie możecie dyskutować akurat tej poszczególnej kwestii na własnych forach? Czy ktoś z ISKCONowych bhaktów zakłóca Wam spokój na Waszych forach poprzez regularne, wieloletnie przypominanie im, że się mylą w sprawach mało istotnych szczegółów?



Drogi Purnapragyo Prabhu! Chylac się w pokłonie do Twych stóp osmiele sie stwierdzic, ze jesteś co nieco nieodinformowany w tej kwestii. W Iskconie nadal jest i bedzie spora grupa bhaktów, która sie propagandzie nie poddała. Powiem wiecej, ośmiela się nauczac czegos innego niż głosi rezolucje GBC i powiem nawet wiecej, niektórzy robia to w samym sercu Iskconu- w Vihe Vrindavan :mrgreen:
Jako ze coniektórzy z nich to znani i zadedykowani nauczajacy, nikt nie osmiela sie ich mieszac z błotem, jak sobie na to pozwalają na niektórych innych forach. Nie majac argumentów ich antagonisci milcza po prostu, udajac, ze nic nie słyszeli.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Dowody na reinkarnację a zbawienie?
PostNapisane: 22 sty 2010, o 16:09 

Dołączył(a): 28 lut 2009, o 20:56
Posty: 383
Do Alberta: W którym to miejscu stwierdziłam, ze dusza pochodzi z susupti? I w którym miejscu stwierdził to ktokolwiek inny?
Susupti to stan hibernacji, a nie miejsce czy generator dusz. Dusza pochodzi od Kryszny, manifestujac sie za posrednictwem Jego ekspansji Mahawisznu. I jest wieczna, bo istnieje tak długo jak istnieje Kryszna i Mahavisnu 8)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Dowody na reinkarnację a zbawienie?
PostNapisane: 22 sty 2010, o 16:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Brajasundari napisał(a):
Drogi Purnapragyo Prabhu! Chylac się w pokłonie do Twych stóp osmiele sie stwierdzic, ze jesteś co nieco nieodinformowany w tej kwestii.

Nie trzeba się nawet schylać, aby dostrzec, że jestem niedoinformowany nie tylko w tej kwestii, ale i w większości innych. No, ale dziękuję za Twoją fatygę. Gdybyś jednak przy okazji znalazła jakieś leżące na ziemi pieniądze, to oddaj, bo to MOJE! ;)

Brajasundari napisał(a):
Nie majac argumentów ich antagonisci milcza po prostu, udajac, ze nic nie słyszeli.


A może po prostu mają coś lepszego do roboty, niż latami handryczyć się z innymi na internecie, na temat mało istotnej sprawy, która nie ma żadnego wpływu na ich służbę oddania, chyba oprócz tego, że nie rozmawiając o niej, można zaoszczędzić wiele wartościowego czasu, nie wspominając już o nerwach. ;)

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Dowody na reinkarnację a zbawienie?
PostNapisane: 22 sty 2010, o 20:47 

Dołączył(a): 28 lut 2009, o 20:56
Posty: 383
Purnaprajna napisał(a):

A może po prostu mają coś lepszego do roboty, niż latami handryczyć się z innymi na internecie, na temat mało istotnej sprawy, która nie ma żadnego wpływu na ich służbę oddania, chyba oprócz tego, że nie rozmawiając o niej, można zaoszczędzić wiele wartościowego czasu, nie wspominając już o nerwach. ;)



Piekny strzał! Szkoda że do własnej bramki... Przepraszam, ale tak mi sie to jakos skojarzyło z zasłyszanym przed laty komentarzem sportowym :wink:


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Dowody na reinkarnację a zbawienie?
PostNapisane: 23 sty 2010, o 09:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Brajasundari napisał(a):
Piekny strzał! Szkoda że do własnej bramki...

Taka jest natura samopoświęcenia. ;) Celowo strzeliłem do własnej bramki, abyś już nigdy na tym i na innych ISKCONowym forach, nie wspomniała ani słowem o upadku jivy. Nie pozwól, aby mój przegrany mecz poszedł na marne!

Osobiście mam wątpliwości, czy będziesz w stanie kontrolować się, bo pokusa jest zbyt silna, ale warto było spróbować. Miło było by, gdybyś udowodniła mi, że się mylę, i wbiła mi tym samym kolejnego gola. :)

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Dowody na reinkarnację a zbawienie?
PostNapisane: 23 sty 2010, o 10:00 

Dołączył(a): 25 lis 2006, o 21:25
Posty: 154
Lokalizacja: ziemica Dziadoszan
Dzięki Bhaktajarek za podanie cytatów po polsku Śrila Prabhupady. Myślę, że po tej "propagandzie" mamy jasność co do stanowiska Prabhupady odnośnie tej kwestii.


Brajasundari napisał(a):
Do Alberta: W którym to miejscu stwierdziłam, ze dusza pochodzi z susupti? I w którym miejscu stwierdził to ktokolwiek inny?
Susupti to stan hibernacji, a nie miejsce czy generator dusz. Dusza pochodzi od Kryszny, manifestujac sie za posrednictwem Jego ekspansji Mahawisznu. I jest wieczna, bo istnieje tak długo jak istnieje Kryszna i Mahavisnu 8)


Tani, pseudofilozoficzny wybieg. Nie rozmawiamy o wieczności duszy, bowiem co do tego nie ma kontrowersji, ale o jej pierwotnym, bezpośrednim, świadomym obcowaniu z Kryszną w duchowym ciele. Rozmawiamy o pierwotnym pochodzeniu duszy obleczonej w materialne ciało. Stanowiska są jasne.

_________________
wierzę w las, wierzę w łąkę i noc w czasie której rośnie zboże (Thoreau)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Dowody na reinkarnację a zbawienie?
PostNapisane: 23 sty 2010, o 12:15 

Dołączył(a): 19 lip 2009, o 14:53
Posty: 57
bhaktajarek napisał(a):
STUDENT: ” Orygenes myślał, że tak jak ludzka wolna wola sprowokowała jego upadek, ludzka wola zdolna jest także przynieść zbawienie. Człowiek może powrócić do Boga praktykując wolność od materialnych przywiązań.”

SRILA PRABHUPADA: ” Tak, to jest także nasza koncepcja.”- Dialektyczny Spirytualizm, Krytyka Orygenesa

” … oryginalnie iskierka duszy przychodzi do materialnego świata ze świata duchowego…istnieje bona fide metoda dla osiągnięcia duchowej doskonałości przez tą duchową iskierkę duszy i o ile jest ona właściwie prowadzona, bez kłopotu wysyłana jest ona z powrotem do domu, z powrotem do Boga, skąd oryginalnie upadła.”-1968, z listu Prabhupada do kanadyjskiego kardiologa Wilfreda G. Bigelow, autora artykułu w Montreal Gazette pt. Chirurg Serca Chce Wiedzieć Czym Jest Dusza

Wprowadzenie (do Bg.As It Is-od.tł.) kontynuuje objaśnianie tych istotnych zagadnień:

“(Sanatana dharma) jest wieczną funkcją wiecznej żywej istoty w relacji z Najwyższym Panem…Sanatana dharma jest wiecznie nieodłączną cechą żywej istoty…sanatana dharma nie ma początku swojej historii, ponieważ wiecznie związana jest z żywymi istotami…svarupa albo konstytucyjna pozycja żywej istoty to oddawanie się służbie dla Najwyższej Osobistości Boga.”

“…Chociaż jest ona z natury wieczna, pełna szczęścia i wiedzy, to z powodu swojej znikomości zapomina o swojej konstytucyjnej pozycji służenia Panu i tak zostaje usidlona przez niewiedzę. Pod wpływem ignorancji żywa istota twierdzi, że to Pan jest odpowiedzialny za jej uwarunkowanie.”-Bhagavad-gita, rozdz. 5, wers 15. Komentarz

Jak potwierdza to Gita, fragmentaryczne części Najwyższego istnieją wiecznie (sanatana) i nazywane są ksara; mają one wszelako skłonność do upadku w naturę materialną. Te fragmentaryczne cząstki są wiecznie takimi i nawet po wyzwoleniu indywidualna dusza pozostaje takąż. Ale raz wyzwolona żyje ona życiem wiecznym w błogości i wiedzy z Osobistością Boga.”- Bhagavad-gita, część 2, wers13, znaczenie.


"Oczywiście każdy ma szczególną relację z Panem i relacja ta zostaje wywołana poprzez doskonałość służby oddania. W obecnym stanie naszego życia my nie tylko zapomnieliśmy
Najwyższego Pana, ale zapomnieliśmy o naszym wiecznym związku z Panem. Każda żywa istota spośród wielu, wielu bilionów i trylionów żywych istot ma szczególny, wieczny związek z Panem. Nazywany jest on svarupa. Poprzez proces służby oddania ktoś może odnowić tą svarupa i to nazywa się svarupa-siddhi, doskonałość czyjejś konstytucjonalnej pozycji.”-Wprowadzenie. Bhagavad-gita Taka Jaka Jest


“… w tym czasie żywe istoty spoczywają w stanie zwanym suśupti, który jest dokładnie stanem głębokiego snu albo stanem pod narkozą.”

Jednakże, pierwotnie żywa istota była zaangażowana w oryginalną relację z Kryszną, z której to upadła:

” My wszyscy oryginalnie jesteśmy usytuowani na platformie świadomości Kryszny w naszym wiecznym, personalnym związku miłości do Kryszny.”-List z 17 listopada 1970

” Ona już upadła z planety Vaikuntha. Ona upadła do tego materialnego świata i ponownie próbuje uczynić postęp.”- Srimad Bhagavatam - wykład z 15 czerwca 1972

“…Ostatecznie żywa istota upada ze świata duchowego… Jest taka możliwość…nawet kiedy jesteś na Vaikuntha, upadniesz, a co dopiero mówić- w tym materialnym świecie.”-Wykład. Bhagavad-gita. 4 lipca 1974

“…my także upadliśmy z Vaikunthy przed jakimiś milionami i milionami lat temu.”-Wykład. Bhagavad-gita. 6 sierpnia 1973


” Wcześniej byliśmy z Kryszną w Jego lila albo zabawach, ale to przykrycie przez Mayę może być bardzo, bardzo, bardzo, bardzo długie w czasie…Po milionach i milionach lat trzymania się z dala od rozrywek Pana, kiedy ktoś przychodzi do świadomości Kryszny, okres ten staje się błahy, po prostu jak sen. Ponieważ jednak ona upada z brahma sayujya, myśli ona że to źródło jej pochodzenia, nie pamięta ona, że wcześniej, przed tym nawet, była z Kryszną.- “O pochodzeniu jivy” Konwersacja ze Srila Prabhupadem z Australii.

” My przybyliśmy do tego materialnego świata ze świata duchowego. Zapomnieliśmy o naszym Ojcu. Musimy więc odżywić relację z naszym Ojcem…Bogiem albo Kryszną.”- Wykład z 7 października 1975.

“Ale jej relacja z Kryszną nigdy nie ulega zatraceniu. Jest po prostu zapomniana poprzez wpływ Mayi, tak więc może być odzyskana i odnowiona poprzez proces słuchania Świętego Imienia…”-List do Jagadisha das Adhikari z 25 kwietnia 1970.


” Tak więc jest wszelka szansa upadku nawet z personalnej relacji z Bogiem.”

Konwersacje.9 września 1973.

STUDENT: ” Kiedy dusze, które nigdy wcale nie były uwarunkowane…czy one mają niezależność?”

PRABHUPADA: ” Tak, ale nie nadużyły jej .”

Rozmowa z Bhaktijan das Brahmacari


“… my możemy upaść z Vaikunthy w każdym momencie…więc nawet na Vaikuntha, jeśli jest pragnienie, żeby; ‘dlaczegóż ja mam służyć Krysznie? Dlaczego nie stać się Kryszną?’ Natychmiast upadam.”- Wykład. Bhagavad-gita, 4 lipca 1974

” Po prawdzie żywa istota jest oryginalnie duchową częścią i fragmentaryczną cząstką Najwyższego Pana, ale z powodu swojej buntowniczości uwarunkowana jest w tej materialnej naturze. To naprawdę bez różnicy jak te żywe istoty czy też wyższe istoty weszły w kontakt z materialna naturą. Najwyższa Osobistość Boga wie jednakże jak i dlaczego to się wydarzyło.”- Bhagavad-gita, rozdz.13.Znaczenie


Bardzo dziękuję bhaktajarek za umieszczenie powyższych cytatów. Jeden z uczniów Śrila Prabhupada, Śrila Gour Govinda Maharaja zebrał ponad sto oznajmień Śrila Prabhupada wprost przeciwnych, tzn. o tym, ze dusza nie upadła ze świata duchowego. Nie będziemy sie więc licytować.

Mam do Ciebie jednak następujące pytanie:

Śrila Prabhupada, jak i wszyscy nasi aczarjowie są niewątpliwie rezydentami duchowej rzeczywistości - duchowego świata, a zatem czy Śrila Prabhupada może upaść ?


Jeśli jesteś zwolennikiem tzw. teorii rytwik i jesteś na stanowisku, iż w książkach Śrila Prabhupada są odpowiedzi na WSZYSTKIE twoje pytania (co w rzeczywistości JEST prawdą) i nie ma żdanych bona fide guru oprócz Śrila Prabhupada, to proszę zapytaj jeszcze Śrila Prabhupada o to, czy Jego Guru, Śrila Bhaktisiddhanta Maharaja może upaść, czy może upaść Śrila Goura-kisiora das Babaji, Śrila Bhaktivinoda Thakur, Śrila Jagannath das Babaji, Śrila Rupa Goswami, Śrila Sanatan Goswami, Lalita, Viśakha i inne gopi?

Jeśli już dostaniesz odpowiedź, to proszę wklei ją na tym forum dla naszej korzyści.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Dowody na reinkarnację a zbawienie?
PostNapisane: 23 sty 2010, o 12:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Widzę, że pierwszy test samokontroli i dobrego wychowania poza-ISKCONowych bhaktów nie powiódł się. :( Czekamy teraz na Brajasundari i innych...

A może to już drugi oblany test, bo pierwszym był Indubhusan w innym wątku. Szczerze powiem, że nastrój tych bhaktów w tej kwestii, nie napawa mnie optymizmem na przyszłość. :( Wielkie słowa o "pragnieniu współpracy", a nie są w stanie nawet uszanować prostej prośby o powstrzymanie się z pisaniem, na kontrowersyjne, mało istotne tematy, których jedynym rezultatem jest dalszy podział na "my" i "wy". Żałosna sytuacja, w mało przydatnym do przyswajania wiedzy nastroju wyzwania.

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


Ostatnio edytowano 23 sty 2010, o 12:48 przez Purnaprajna, łącznie edytowano 1 raz

Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Dowody na reinkarnację a zbawienie?
PostNapisane: 23 sty 2010, o 12:47 

Dołączył(a): 19 lip 2009, o 14:53
Posty: 57
Purnaprajna napisał(a):
Widzę, że pierwszy test samokontroli i dobrego wychowania poza-ISKCONowych bhaktów nie powiódł się. :( Czekamy teraz na Brajasundari i innych...

A może to już drugi oblany test, bo pierwszym był Indubhusan w innym wątku. Szczerze powiem, że nastrój tych bhaktów w tej kwestii, nie napawa mnie optymizmem na przyszłość. :( Wielkie słowa o "pragnieniu współpracy", a nie są w stanie nawet uszanować prostej prośby o powstrzymanie się z pisaniem, na kontrowersyjne, mało istotne tematy, których jedynym rezultatem jest dalszy podział na "my" i "wy". Żałosna sytuacja.


Prabhuji....Niestety, nie przyrzekłem Tobie tego, iż jeśli będą chętni do rozmowy na ten temat (a ty jesteś jednym z nich, gdyż sie tutaj udzielasz) to nie będę nic pisał. Czy myślisz, że jesteś w stanie kontrolować świat? Temat został tutaj poruszony....są chetni do rozmowy i udzielają się, więc rozmowa trwa. Faktem jest to, czy niektórzy z nas potrafią rozmawiać na ten temat, ale to już inna sprawa.

O tym, czy jest to NAPRAWDĘ MAŁO ISTOTNY TEMAT napiszę Ci troszkę później, gdyż muszę wyjść teraz z domu.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Dowody na reinkarnację a zbawienie?
PostNapisane: 23 sty 2010, o 15:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Charu Krishna das napisał(a):
Czy myślisz, że jesteś w stanie kontrolować świat?

Proszę nie sprowadzaj moich osobistych odczuć, które tu wyraziłem, do prymitywnego formy komentarzy o dyktatorskim "ojcu dyrektorze". Tak jak ja to widzę, na razie to "WY" kontrolujecie nastrój ISKCONowego forum, a nie bhaktowie ISKCONu. Moje zniesmaczenie Waszą upartością i brakiem podstawowych zasad kultury, nijak ma się do zmuszania kogoś do robienia czegoś na siłę. Jest to po prostu moje prywatne uczucie, na dowód którego, nie mogę niestety przytoczyć Ci "dowodów z śastr".

Skoro nie jesteście w stanie rozpoznać właściwego nastroju, który jest sprzyjający przekazywaniu i nabywaniu transcendentnej wiedzy, to jaka jest szansa na głębsze zrozumienie czegokolwiek? A jeżeli potraficie go rozpoznać, to z pewnością zauważycie różność nastroju w ISKCONie, a przynajmniej na tym forum, i nie będziecie siłowo narzucać własnego. Zanim zaczniemy górnolotnie filozofować, nauczmy się najpierw bezkonfliktowo współżyć. To podstawa, której tu niestety nie widzę.

I proszę nie pisz nic, przynajmniej do mnie, o tym, "czy jest to NAPRAWDĘ MAŁO ISTOTNY TEMAT". Przykro mi, ale w tej chwili nie jestem tym wcale zainteresowany, bo w obecnej atmosferze, nasza dyskusja na ten temat nikomu nie przyniesie żadnej korzyści.

Jednak ostateczna decyzja, zależy wyłącznie do Ciebie, i dobrze o tym wiesz. Pamiętaj jednak o tym, że to co tu teraz zrobicie, jest zaczątkiem, tak bardzo reklamowanej przez Was "współpracy" między sangami.

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


Ostatnio edytowano 23 sty 2010, o 16:10 przez Purnaprajna, łącznie edytowano 1 raz

Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Dowody na reinkarnację a zbawienie?
PostNapisane: 23 sty 2010, o 16:09 

Dołączył(a): 19 lip 2009, o 14:53
Posty: 57
Purnaprajna napisał(a):
... Zanim zaczniemy górnolotnie filozofować, nauczmy się najpierw bezkonfliktowo współżyć. To podstawa, której tu niestety nie widzę.


Drogi Purnaprajno Prabhu, jedną z form bezkonfliktowego współżycia, od której właściwie się ono zaczyna, jest wzajemna rozmowa, nawet na tematy kontrowersyjne, w duchu zrozumienia na podstawie logiki i siastr bez wzajemnego oceniania i niepotrzebnego obrażania jeden drugiego.

Czy zatem jesteś na tyle otwarty, by we właściwym duchu rozmawiać o tym, dlaczego ten temat nie jest tak naprawdę mało istotny, jak go określiłeś, czy "zamykasz ludziom usta", mówiąc jest TYLKO TAK, JAK JA SĄDZĘ, ŻE JEST I JUŻ?


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Moderatorzy: Trisama, Morderatorzy Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL