Teraz jest 29 mar 2024, o 10:03


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: pytanie
PostNapisane: 19 sie 2009, o 15:08 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
Purnaprajna napisał(a):
varaha napisał(a):
... wtedy Arjuna cie przytrzyma, a inni zlapia, ogola glowe....


Klient nasz Pan i ma oczywiście wolny wybór: na glacę czy na krzyż. ;)

varaha napisał(a):
...jestesmy (w wiekszosci :twisted: ) normalnymi ludzmi...


Mów za siebie! :twisted:


JHak zwykle mistrzostwo :lol: :lol: :lol:

_________________
W tym wieku kłótni i hipokryzjiNiema innej drogi niema innej drogi niema innej drogi ,jak Intonowanie swietych imion Pana.Hare Kryszna i Rama:-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: pytanie
PostNapisane: 19 sie 2009, o 15:10 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
zagubiony napisał(a):
Z przyjemnością tylko w piątek na 14 do 22 do pracy w sobotę od 6 do 14 nie mogę mieć wolnego :(

w niedziele tez mamy spotkanie,specjalnie dla gosci i osob ktore puierwszy raz są w swiątyni,wiec nie masz co sie przejmowac ze zrobisz cos nie tak,bo takich jak Ty(co beda pierwszy raz) bedzie całkiem sporo. :D
Pozdrawiam

_________________
W tym wieku kłótni i hipokryzjiNiema innej drogi niema innej drogi niema innej drogi ,jak Intonowanie swietych imion Pana.Hare Kryszna i Rama:-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: pytanie
PostNapisane: 19 sie 2009, o 21:13 

Dołączył(a): 14 sie 2009, o 07:43
Posty: 14
Lokalizacja: Opole
W niedzielę myślę, że będzie ok tylko nie wiem czy dam radę!! mam stracha nie wiem co i jak :?: :!: Boję się troszkę :(


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: pytanie
PostNapisane: 20 sie 2009, o 23:23 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
zagubiony napisał(a):
W niedzielę myślę, że będzie ok tylko nie wiem czy dam radę!! mam stracha nie wiem co i jak :?: :!: Boję się troszkę :(



Czy jest powod by sie bac,nic złego Cie nie spotka przeca my wegetarianie i przyjacioł ,chronimy zamiast ich jesc :lol:

_________________
W tym wieku kłótni i hipokryzjiNiema innej drogi niema innej drogi niema innej drogi ,jak Intonowanie swietych imion Pana.Hare Kryszna i Rama:-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: pytanie
PostNapisane: 21 sie 2009, o 08:16 

Dołączył(a): 7 sie 2007, o 20:07
Posty: 199
zagubiony napisał(a):
W niedzielę myślę, że będzie ok tylko nie wiem czy dam radę!! mam stracha nie wiem co i jak :?: :!: Boję się troszkę :(


To może weź ze sobą kogoś. Ja na pierwsze spotkanie z bhaktami poszedłem z najlepszym kumplem - on już nigdy więcej nie przyszedł, a ja zostałem :lol:

_________________
"IN PRABHUPADA I TRUST"
http://24hourkirtan.fm/


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: pytanie
PostNapisane: 21 sie 2009, o 15:11 

Dołączył(a): 14 sie 2009, o 07:43
Posty: 14
Lokalizacja: Opole
Kedarnath dasa napisał(a):
zagubiony napisał(a):
W niedzielę myślę, że będzie ok tylko nie wiem czy dam radę!! mam stracha nie wiem co i jak :?: :!: Boję się troszkę :(


To może weź ze sobą kogoś. Ja na pierwsze spotkanie z bhaktami poszedłem z najlepszym kumplem - on już nigdy więcej nie przyszedł, a ja zostałem :lol:




Problem w tym, że wszyscy wkoło mówią za HK o sekta :!: :(


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: pytanie
PostNapisane: 21 sie 2009, o 15:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
zagubiony napisał(a):
Problem w tym, że wszyscy wkoło mówią za HK o sekta :!: :(


Nie powinieneś przejmować się opinią pozbawionych inteligencji ludzi. Jeżeli powyższego typu katolik twierdzi, że jego wiara jest Prawdą Absolutną, ale w tym jego "ograniczonym absolucie" nie ma miejsca na inną, a w naszym przypadku o wiele starszą tradycję religijną, to znaczy, że sam jest ograniczonym sekciarzem i nie ma sensu brać na poważnie jego powierzchownej oceny innych ludzi wraz z ich filozofią życia i praktyką duchową. Psy szczekają, a karawana idzie dalej.

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: pytanie
PostNapisane: 21 sie 2009, o 18:35 

Dołączył(a): 13 paź 2006, o 22:20
Posty: 92
SEKTA… Uwielbiam to słowo :) Brzmi tak złowieszczo… ;)

Żaden szanujący się religioznawca nie powie Ci, że MTŚK to sekta! ŻADEN!!!
Przestudiowałam MNÓSTWO publikacji religioznawców na temat MTŚK (było mi to bardzo potrzebne do pracy licencjackiej) i w żadnej nie znalazłam takiej informacji. Wręcz przeciwnie.

Pochodzę z rodziny katolickiej.
Znam katolików, prawosławnych, protestantów; ewangelików (w tym luteranów), anglikanów, buddystów (różnych; i tych od Dalajlamy i tych buddystów Diamentowej Drogi ze Związku Buddyjskiego Karma Kagyu), Zielonoświątkowców, Świadków Jehowy, (…) i oczywiście Bhaktów z ISKCONU. Najbliżej mi do Bhaktów. Wiesz dlaczego? Dlatego, że spośród innych wymienionych wyznań wydali mi się oni (a teraz jestem tego pewna i nadal utwierdzam się w tym przekonaniu od ponad 3 lat) najbardziej AUTENTYCZNI – to, co mówią znajduje swoje odzwierciedlenie w tym, co robią. Oczywiście zdarzają się wyjątki (uwierz mi, to też ludzie!), jak wszędzie, ale każdy jest inwiduum, realizującym się na miarę swoich możliwości i we własnym tempie. I z pewnością każdemu należy się szacunek za to, że podejmuje jakiś wysiłek.

Wśród Bhaktów są osoby najbliższe mojemu sercu. Są to osoby, które nigdy mnie nie zawiodły – na żadnej linii. Są też osoby, z którymi nie mam dobrego kontaktu, ponieważ jesteśmy inni – na różnych poziomach rozwoju duchowego i osobistego i nie potrafimy się dobrze zrozumiec (a to jeden nie potrafi się zniżyc do poziomu rozumienia drugiego, a to ten drugi nie chce posłuchać rady tego bardziej doświadczonego, itp.). Jednak bez względu na rodzaj takiej relacji , szacunek odgrywa tu ogromną rolę.

Twój lęk jest uzasadniony (wpływ opinii publicznej, głównie katolików, pewna „egzotyczna” otoczka Bhaktów) ale nie pozwól, żeby Cię sparaliżował, zapanował nad Tobą, bo w ten sposób ten lęk uniemożliwia Ci poznanie czegoś bardzo wartościowego. Może nawet z czasem Najbardziej Wartościowego. Ale o tym zdecydujesz Ty sam i Twoje serce.

Trzymaj się ciepło, Zagubiony!
Pozdrawiam serdecznie
Hare Kryszna!

P.S.: Mam nadzieję, że niedługo zmienisz swój nick z „Zagubionego” na „Poszukującego”. Jakoś ten drugi bardziej mi do Ciebie pasuje.

_________________
- Mamo! Ale ja nie lubię dziadziusia!
- To odłóż na bok i zjedz same ziemniaczki...


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: pytanie
PostNapisane: 22 sie 2009, o 11:35 

Dołączył(a): 14 sie 2009, o 07:43
Posty: 14
Lokalizacja: Opole
Boję się czy mnie zaakceptujecie :) Nie wiem co moja rodzina na to, ale jestem nawet zdecydowany odciąć się od nich jeśli tego nie zaakceputją kiedy słucham mantry wyśmiewają mnie :( , ale chce być taki jak Wy :!: tylko jak to zrobić :!: :?:


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: pytanie
PostNapisane: 22 sie 2009, o 12:10 

Dołączył(a): 7 sie 2007, o 20:07
Posty: 199
Zagubiony, ile masz lat?

_________________
"IN PRABHUPADA I TRUST"
http://24hourkirtan.fm/


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: pytanie
PostNapisane: 22 sie 2009, o 16:23 

Dołączył(a): 14 sie 2009, o 07:43
Posty: 14
Lokalizacja: Opole
Lat mam 28


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: pytanie
PostNapisane: 22 sie 2009, o 18:28 

Dołączył(a): 7 sie 2007, o 20:07
Posty: 199
zagubiony napisał(a):
Boję się czy mnie zaakceptujecie :) Nie wiem co moja rodzina na to, ale jestem nawet zdecydowany odciąć się od nich jeśli tego nie zaakceputją kiedy słucham mantry wyśmiewają mnie :( , ale chce być taki jak Wy :!: tylko jak to zrobić :!: :?:


Jeśli chcesz być taki, jak my (cokolwiek to znaczy :roll: ), to nie podchodź w ten sposób do swojej rodziny. Spróbuj wyjaśnić im, czym są mantry i w jakim celu ich słuchasz. Może dzięki temu sami zostaną wielbicielami Pana.
Pamiętam, że mój tata też był nastawiony antagonistycznie do "mojej bhakti-jogi" . Był wręcz przerażony, pokazywał mi różne artykuły z czasopism nt. sekt, itd. Minęło parę lat i teraz, gdy się spotykamy mówimy sobie "Haribol!" :lol:
Daj czas sobie i daj czas rodzinie... i daj znać jak było na imprezie w świątyni :mrgreen:

_________________
"IN PRABHUPADA I TRUST"
http://24hourkirtan.fm/


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: pytanie
PostNapisane: 22 sie 2009, o 18:39 

Dołączył(a): 25 lis 2006, o 21:25
Posty: 154
Lokalizacja: ziemica Dziadoszan
zagubiony napisał(a):
Boję się czy mnie zaakceptujecie :) Nie wiem co moja rodzina na to, ale jestem nawet zdecydowany odciąć się od nich jeśli tego nie zaakceputją kiedy słucham mantry wyśmiewają mnie :( , ale chce być taki jak Wy :!: tylko jak to zrobić :!: :?:


Czy to jest prowokacja, czy też naprawdę tak myślisz ? Nie wiem co gorsze...

A zatem 28 letni mężczyzno, myślę, że możesz zacząć od przeczytania książki Prabhupady, a następnie, jak masz ochotę, udać się do najbliższego ośrodka. Zachowuj się normalnie, bo jesteś wśród normalnych ludzi. Bez wątpienia nie odcinaj się od rodziny, bo to nie ma sensu. Tak samo nie przelewaj pieniędzy na konta Towarzystwa Świadomości Kryszny, ani nie poddawaj się deprywacji sensorycznej. :) To znaczy, np. śpij smacznie ile trzeba. :) Jeśli nie chcą słuchać mantry, to nie magluj ich na siłę, można robić to indywidualnie, w samotności lub wśród osób życzliwych. Chcesz być taki jak my ? A jacy my jesteśmy ?

_________________
wierzę w las, wierzę w łąkę i noc w czasie której rośnie zboże (Thoreau)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: pytanie
PostNapisane: 23 sie 2009, o 10:28 

Dołączył(a): 14 sie 2009, o 07:43
Posty: 14
Lokalizacja: Opole
Żadna prowokacja :!: Nic takiego nie miałem na myśli. Naprawdę fascynuje mnie filozofia i chce poznac Was bliżej. Moze coś nie tak napisałe, ale nie miałem niczego złego na myśli. piszę cały czas poważnie. Jeśli kogoś uraziłem przepraszam nie chceiałem


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: pytanie
PostNapisane: 23 sie 2009, o 12:07 

Dołączył(a): 25 lis 2006, o 21:25
Posty: 154
Lokalizacja: ziemica Dziadoszan
zagubiony napisał(a):
Żadna prowokacja :!: Nic takiego nie miałem na myśli. Naprawdę fascynuje mnie filozofia i chce poznac Was bliżej. Moze coś nie tak napisałe, ale nie miałem niczego złego na myśli. piszę cały czas poważnie. Jeśli kogoś uraziłem przepraszam nie chceiałem


W porządku. W takim razie jacy my jesteśmy według ciebie ? I dlaczego fascynuje cię ta filozofia ? Dlaczego napisałeś, że możesz się odciąć od rodziny ? Oraz dlaczego dopuściłeś myśl, że cię bhaktowie nie zaakceptują ? Skąd ten pomysł ?

_________________
wierzę w las, wierzę w łąkę i noc w czasie której rośnie zboże (Thoreau)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Moderatorzy: Trisama, Morderatorzy Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL