Teraz jest 28 mar 2024, o 13:18


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pora,Szczypior i etc
PostNapisane: 26 cze 2009, o 12:15 

Dołączył(a): 15 gru 2006, o 15:36
Posty: 155
Lokalizacja: nie wiem
Dlaczego nie można jeść pory,szczypioru, bardzo bym chciał znać prawdę zaczynając od kontrolerów i stworzenia środowiska,ciała na co złe wpływa jakie cechy demoniczne posiada:):):):):) pozdrów ki i Haribolek:):):):

_________________
...bądź samurajem swojego losu,
samurajem co w środku rzeki chaosu
zdobywa miejsce dla Ciebie!!!...
Om namo bhagavate vasudevaya


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Pora,Szczypior i etc
PostNapisane: 26 cze 2009, o 19:52 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
Podobno według manusamhity cebula i temu podobne wyrosły na zwłokach pierwszej zamordowanej Krowy.
Poza tym jest to dosc smierdzące zioło. choc co prawda to prawda ma duzo witaminy C

_________________
W tym wieku kłótni i hipokryzjiNiema innej drogi niema innej drogi niema innej drogi ,jak Intonowanie swietych imion Pana.Hare Kryszna i Rama:-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Pora,Szczypior i etc
PostNapisane: 26 cze 2009, o 21:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lis 2006, o 14:45
Posty: 98
Lokalizacja: Złotoryja
Jak dla mnie to śmierdząca sprawa :wink: Nie dość, że płaczesz, gdy cebulinę obierasz/ kroisz, to jeszcze ten zapaszek.. Który nie tylko Ty czujesz, po zjedzeniu zupki cebulowo-porowej i wyjściu na miasto :P Jeszcze żeby to jakoś smakowało, to bym mogła używać tej cebuli czy czego tam jeszcze jako wspomagaczy witaminowych, ale po co się męczyć, skoro jest cytrynka? :wink:

_________________
Możesz przyprowadzić nad rzekę konia, ale nie zmusisz go, żeby się z niej napił.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Pora,Szczypior i etc
PostNapisane: 27 cze 2009, o 05:03 

Dołączył(a): 5 paź 2007, o 06:42
Posty: 44
Health Benefits of Garlic

Beware! It's the Opposite of What you Might Think -

Garlic Desynchronises your Brainwaves!

Source: From a lecture by Dr. Robert C Beck, DSc, given at the Whole Life Expo, Seattle, WA, USA, in March 1996. printed by Nexus Magazine

The reason garlic is so toxic, the sulphone hydroxyl ion penetrates the blood-brain barrier, just like DMSO, and is a specific poison for higher-life forms and brain cells. We discovered this, much to our horror, when I (Bob Beck, DSc) was the world's largest manufacturer of ethical EEG feedback equipment.

We'd have people come back from lunch that looked clinically dead on an encephalograph, which we used to calibrate their progress. "Well, what happened?" "Well, I went to an Italian restaurant and there was some garlic in my salad dressing!" So we had them sign things that they wouldn't touch garlic before classes or we were wasting their time, their money and my time.

I guess some of you who are pilots or have been in flight tests...I was in flight test engineering in Doc Hallan's group in the 1950's. The flight surgeon would come around every month and remind all of us: "Don't you dare touch any garlic 72 hours before you fly one of our airplanes, because it'll double or triple your reaction time. You're three times slower than you would be if you'd not had a few drops of garlic."

Well, we didn't know why for 20 years later, until I owned the Alpha-Metrics Corporation. We were building biofeed-back equipment and found out that garlic usually desynchronises your brain waves.

So I funded a study at Stanford and, sure enough, they found that it's a poison. You can rub a clove of garlic on your foot - a you can smell it shortly later on your wrists. So it penetrates the body. This is why DMSO smells a lot like garlic: that sulphone hydroxyl ion penetrates all the barriers including the corpus callosum in the brain.

Any of you who are organic gardeners know that if you don't want to use DDT, garlic will kill anything in the way of insects.

Now, most people have heard most of their lives garlic is good for you, and we put those people in the same class of ignorance as the mothers who at the turn of the century would buy morphine sulphate in the drugstore and give it to their babies to put'em to sleep.

If you have any patients who have low-grade headaches or attention deficit disorder, they can't quite focus on the computer in the after-noon, just do an experiment - you owe it to yourselves. Take these people off garlic and see how much better they get, very very shortly. And then let them eat a little garlic after about three weeks. They'll say "My God, I had no idea that this was the cause of our problems." And this includes the de-skunked garlic's, Kyolic, some of the other products.

Very unpopular, but I've got to tell you the truth.

Editor's Notes:

1) Taoists and some other spiritual practices recommend against eating any garlic, onions, green onions (shallots), chives or leeks. This is because they believe they attract negative energies - bad energies love bad smells. However, I understand that the problem with garlic is much more serious than this, due to the reasons above. It has very toxic chemicals in it, in addition to the spiritual effects.

2) I was emailed that because garlic is meant to be a blood purifier, that maybe the brain changes are caused by toxins coming out into the bloodstream. Maybe. But I believe that is not the case. Generally, the stronger something tastes, the more toxins it has. That's what gives it flavor. For example, no woman with morning sickness wants to be anywhere near garlic. If it was not toxic, you could sit down to a meal of garlic. And would smell fine aterwards!

3) READ THE LABEL! SOME FOODS THAT CONTAIN GARLIC:

Some chips
Sweet chili sauce (There's as much garlic in it as chili! Plus it's 50% sugar)
4) ALTERNATIVE TO GARLIC: Use fresh ginger



Stephanie Relfe

_________________
hare kryszna


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Pora,Szczypior i etc
PostNapisane: 27 cze 2009, o 08:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
acid napisał(a):
Dlaczego nie można jeść pory,szczypioru, bardzo bym chciał znać prawdę zaczynając od kontrolerów i stworzenia środowiska,ciała na co złe wpływa jakie cechy demoniczne posiada:):):):):) pozdrów ki i Haribolek:):):):


Sama nazwa "szczy (u)piorek", wskazuje na poważne zagrożenie naszego środowiska wewnętrznego i dlatego unikamy takich niegrzecznych upiorków. ;) A już na poważnie, szczypiorek należy do cebulowatych, a por pochodzi z rodziny czosnkowatych, i są uważane za pożywienie w niższych gunach natury powodując, że ciało jest pod wpływem tych niższych gun. Najważniejszym jednak jest fakt, że bhaktowie, którzy znają Krysznę osobiście wiedzą od Niego, że nie lubi On jeść takich rzeczy i dlatego nie ofiarowuje się ich Krysznie.

Z tego też powodu jedzenie cebuli jest uważane za jedną z obraz w stosunku do wielbionych bóstw. "Chuchanie" komuś odorem cebulowym w twarz nie jest uważane za kulturalne zachowanie, nawet pośród ludzi jedzących cebulę.

Jeżeli chodzi o stwierdzenia pism świętych, to zakazy dotyczące ofiarowywania i spożywania cebuli i czosnku można znaleźć w ósmym rozdziale Hari-bhakti-vilasy cytującej Kurma Puranę. Mówi o tym także Suta Gosvami w Padma Puranie, a także jest to wspomniane w Skanda Puranie, Garuda Puranie, Sziva Puranie, Varaha Puranie, Agni Puranie oraz Dharma-śastrach takich jak Apastamba, Manu-samhita i Visznu-smriti.

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Pora,Szczypior i etc
PostNapisane: 10 lip 2009, o 16:34 

Dołączył(a): 15 gru 2006, o 15:36
Posty: 155
Lokalizacja: nie wiem
Czy mógłby z drogich bhaktów przetłumaczyć w wolnych chwilach tekst który jest na górze po angielsku?
pozdrawiam:):):):)

_________________
...bądź samurajem swojego losu,
samurajem co w środku rzeki chaosu
zdobywa miejsce dla Ciebie!!!...
Om namo bhagavate vasudevaya


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Pora,Szczypior i etc
PostNapisane: 25 sie 2009, o 23:42 
Cytuj:
Najważniejszym jednak jest fakt, że bhaktowie, którzy znają Krysznę osobiście wiedzą od Niego, że nie lubi On jeść takich rzeczy i dlatego nie ofiarowuje się ich Krysznie.


yyy...? to na serio? ktorzy to bhaktowie? bo ja mam pare pytan i chcialbym sie upewnic ze ktos je dostarczy bezposrednio do Szefa a On mi bezposrednio na nie odpowie...


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Pora,Szczypior i etc
PostNapisane: 26 sie 2009, o 06:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
moosh napisał(a):
yyy...? to na serio? ktorzy to bhaktowie? bo ja mam pare pytan i chcialbym sie upewnic ze ktos je dostarczy bezposrednio do Szefa a On mi bezposrednio na nie odpowie...

Sądząc z Twojego tonu i nastroju lekkiego szyderstwa, to na większość interesujących Cię pytań, znajdziesz z pewnością satysfakcjonującą odpowiedź w jakiejkolwiek gazecie. Nie ma więc potrzeby trudzić ani "Szefa", ani nawet nikogo na tym forum. ;)

PS. Witam na naszym forum i gratuluję pierwszego, chociaż w tym przypadku, niezbyt udanego postu!

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Pora,Szczypior i etc
PostNapisane: 26 sie 2009, o 09:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lis 2006, o 14:45
Posty: 98
Lokalizacja: Złotoryja
moosh napisał(a):
Cytuj:
Najważniejszym jednak jest fakt, że bhaktowie, którzy znają Krysznę osobiście wiedzą od Niego, że nie lubi On jeść takich rzeczy i dlatego nie ofiarowuje się ich Krysznie.


yyy...? to na serio? ktorzy to bhaktowie? bo ja mam pare pytan i chcialbym sie upewnic ze ktos je dostarczy bezposrednio do Szefa a On mi bezposrednio na nie odpowie...



poczytaj Bhagavat gitę, tam znajdziesz odpowiedzi, a przy okazji nikogo nie zrazisz do siebie. :wink:

_________________
Możesz przyprowadzić nad rzekę konia, ale nie zmusisz go, żeby się z niej napił.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Pora,Szczypior i etc
PostNapisane: 26 sie 2009, o 10:52 
Sądząc z Twojego tonu i nastroju lekkiego szyderstwa, to na większość interesujących Cię pytań, znajdziesz z pewnością satysfakcjonującą odpowiedź w jakiejkolwiek gazecie.

PS. Witam na naszym forum i gratuluję pierwszego, chociaż w tym przypadku, niezbyt udanego postu![/quote]


raczej tonu lekkiego niedowierzania niz "szyderstwa". wierz mi bracie ze daleko jestem od obrazania. musisz jednak przyznac ze dzisiaj w erze sekularyzacji i szalenstwa "kultu przyjemnosci" (miedzy innymi propagowanych przez "jakiekolwiek gazety") takie stwierdzenie to raczej jak grom z jasnego nieba: WOW! to jednak sa ludzie ktorzy maja tak bezposredni kontakt z Bogiem!!! a ja mam pare "powaznych watpliwosci" bynajmniej nie natury kulinarnej....

z tym "nieudanym postem" to rzecz wzgledna. nie bierz prosze tego do siebie bo nic zlego nie mialem na mysli. Sledze Wasza filozofie i rozmowy odkad rozmawialem z jednym z Krysznowcow na Glastonbury. pomyslalem ze to brzmi ciekawie i wydaje sie ze ma "rece i nogi". sa jednak rzeczy ktorych calkowicie nie rozumiem (jak fakt, że bhaktowie, którzy znają Krysznę osobiście wiedzą od Niego, że nie lubi On jeść takich rzeczy). wiec pytam!

bylbym wdzieczny za bardziej merytoryczna odpowiedz jesli to jest fakt. wlasciwie zapytalem dlatego ze zastanawialem sie ostatnio czy w ISCKON sa ludzie uwazani za swietych. takich jak w buddyzmie, chrzescijanstwie czy religiach pierwotnych. odznaczajacych sie ekstraordynarna wiara, z moca Boza dzialajacych cuda itd.

mam nadzieje ze nie zrazilem Was jako ze to nie bedzie moj jedyny "nieudany post" pewnie :wink: :)

pozdrawiam


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Pora,Szczypior i etc
PostNapisane: 27 sie 2009, o 13:28 

Dołączył(a): 21 paź 2006, o 09:30
Posty: 47
Lokalizacja: Ufa, Rosja
hari,
moje pokłony dla wszystkich!

w sumie to kto pyta nie błądzi, prawda?:-)
wiec dobrze jest zadawać pytania.

A co do znajomości z Kryszną, to ja osobiście sama nie jestem na poziomie aby być z Nim w kontakcie więc, mój Guru daje mi możliwość poznania Kryszny. Również czytając książki Srila Prabhupada mamy kontakt z Kryszną i możemy się dowiedzieć co On lubi a co nie i dlaczego bo Sam o tym mówi w Bhagavad-gicie na przykład:-)

Najlepsze życzenia z okazji Radhastami dla wszystkich!!!
Jay Sri Radhe!!!

_________________
Jay Radha Damodar!!!!


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Pora,Szczypior i etc
PostNapisane: 1 wrz 2009, o 18:30 
no wiec kupilem Bhagavad-gite. zacznijmy od zrodla! :wink: :)


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Pora,Szczypior i etc
PostNapisane: 1 wrz 2009, o 21:49 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
moosh napisał(a):
no wiec kupilem Bhagavad-gite. zacznijmy od zrodla! :wink: :)



Bardzo dobry wybor.
Czytaj ,a dowiesz sie wszystkiego co cie tak bardzo zastanawia,czy interesuje.
Przebrnij przez pierwsze dwa rozdziały ,z determinacja,gdyz pełne są sanskryckich imion i nazw.ale to sie opłaci.
Trzymamy kciuki.
p.s.
czy to jest Bhagavad Gita taka jaką jest???Bo to jest najwazniejsze

_________________
W tym wieku kłótni i hipokryzjiNiema innej drogi niema innej drogi niema innej drogi ,jak Intonowanie swietych imion Pana.Hare Kryszna i Rama:-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Pora,Szczypior i etc
PostNapisane: 9 wrz 2009, o 10:11 

Dołączył(a): 15 kwi 2009, o 11:18
Posty: 21
dobrze się dowiedzieć czegoś nowego, chociaż w tym przypadku to akurat przykra wiedza bo lubię por i cebulę :)

_________________
Podróże kształcą, tanie bilety lotnicze ułatwiają przemieszczanie...


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Moderatorzy: Trisama, Morderatorzy

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL