Teraz jest 28 mar 2024, o 15:27


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Obchodzenie urodzin bhaktów
PostNapisane: 23 kwi 2009, o 08:14 

Dołączył(a): 24 cze 2008, o 16:34
Posty: 212
Post usunięty ze względu na łamanie regulaminu forum http://www.harinam.pl


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Obchodzenie urodzin bhaktów
PostNapisane: 23 kwi 2009, o 15:54 

Dołączył(a): 14 lis 2006, o 18:54
Posty: 508
niewątpliwie ta życzliwość, serdeczność,personalizm- o czym mówią Ci,którzy spotkali Sria Prabhupada-wynikało z jego głębokiej duchowej realizacji,ze jesteśmy osobami i jako duchowe istoty jesteśmy powiązani z Panem Kryszną


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Obchodzenie urodzin bhaktów
PostNapisane: 23 kwi 2009, o 16:23 

Dołączył(a): 24 cze 2008, o 16:34
Posty: 212
Balaji napisał(a):
niewątpliwie ta życzliwość, serdeczność,personalizm- o czym mówią Ci,którzy spotkali Sria Prabhupada-wynikało z jego głębokiej duchowej realizacji,ze jesteśmy osobami i jako duchowe istoty jesteśmy powiązani z Panem Kryszną

Tak drogi Balaji, a ta głęboka realizacja nazywa się nitya siddha, i to nie jest realizacja, tylko WIECZNA NATURA DUSZY i to o tyle istotne, że w twojej sandze ten "drobny szczegół umyka" uwadze jej prominentnych członków i pozwala na stawianie Jego Boskiej Miłości w jednym szeregu z co najwyżej sadhaka wielbicielami Pana. Infiltracja antropomorfizmem skutecznie nie pozwala nam doświadczyć Absolutu. Dlatego Prabhupada mówi w w/w wykładzie:

Srila Prabhupada,wykład -- Hong Kong, January 31, 1974

Kryszna pojawia się Sam, przychodzi na tą planetę. Spełnia tak wiele obowiązków, bierze udział w tak wielu przepisanych zajęciach jak ludzka istota, ale wszystko to pełne jest Jego instrukcji. Dlatego Kryszna mówi: "Nie próbuj zrozumieć, choć nawet powierzchownie jest to także dobre. Ale prawdziwie. 'janma karma ca me divyam evam yo vetti tattvatah. Tattvatah znaczy " prawdziwie, faktycznie". A zatem jeśli ktokolwiek... janma karma ca me divyam[Bg. 4.9] Divyam znaczy Jego narodziny nie są zwykłymi narodzinami. Gdyby był on pospolitego urodzenia, to dlaczego my wciąż obchodzimy ceremonię Janmastami, ceremonię urodzin Kryszny? Wielu wielkich, wielkich królów nastało i odeszło. Kto obchodzi urodziny tych królów? Ale my obchodzimy zgodnie z wedyjskim systemem ceremonię urodzin Pana Ramacandry. W obecnych czasach imitujemy tak wiele innych urodzinowych uroczystości, ale w śastrch polecone nakazane jest obchodzenie ceremonii pojawienia się Boga ( i uttama adhikari wielbiciela Pana-przyp.tł.) Ceremonia pojawienia się Boga nazywa się jayanti. To specjalna konstelacja gwiazd. Ale dziś jayanti używane jest dla tak wielu drani i głupców. To nie jest śastryczne. Ponieważ Kryszny janma a pospolitego człowieka janma to nie ta sama rzecz, dlatego Kryszna mówi, janma karma ca me divyam [Bg. 4.9] Divyam znaczy transcendentalne, nie materialne. Niematerialne. Jest duchowe albo transcendentalne, divyam. Janma karma ca me divyam evam yo vetti tattvatah[Bg. 4.9]. Tego musicie nauczyć się prawdziwie.

Część postu została usunięta ze względu na łamanie regulaminu forum http://www.harinam.pl


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Obchodzenie urodzin bhaktów
PostNapisane: 23 kwi 2009, o 16:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lis 2006, o 14:45
Posty: 98
Lokalizacja: Złotoryja
bhaktajarek napisał(a):
W obecnych czasach imitujemy tak wiele innych urodzinowych uroczystości, ale w śastrch polecone nakazane jest obchodzenie ceremonii pojawienia się Boga ( i uttama adhikari wielbiciela Pana-przyp.tł.) Ceremonia pojawienia się Boga nazywa się jayanti. To specjalna konstelacja gwiazd. Ale dziś jayanti używane jest dla tak wielu drani i głupców. To nie jest śastryczne.


Wniosek można by taki wyciągnąć, że bhaktowie są strasznymi draniami i głupcami. Ja rozumiem, że większość bhaktów nie jest doskonała, ale żeby aż tak? :twisted:
Tu raczej jest mowa o padlinożercach, pijakach itd., dla takich to jasne, że nie warto robić 'imprezki'.
Na urodzinach najważniejsze jest zwykle towarzystwo. Zatem, jeśli posiadam towarzystwo wielbicieli, z którymi pośpiewam Hare Kryszna i zjem prasadam, to czy będzie to niewłaściwe? Nie sądzę. :roll:

_________________
Możesz przyprowadzić nad rzekę konia, ale nie zmusisz go, żeby się z niej napił.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Obchodzenie urodzin bhaktów
PostNapisane: 23 kwi 2009, o 17:09 

Dołączył(a): 14 lis 2006, o 18:54
Posty: 508
Ja uważam Szrila Prabhupada za czystego wielbiciela i wiecznego towarzysza Pana, słowo realizacja oznacza li tylko, ze ktoś posiada dogłębna nie tylko teoretyczna ale praktyczna wiedzę,znajomość,w tym wypadku realizacje Boga/swojego zwiazku z Nim opartego na glebokm oddaniu i milosci\ i widzi innych w związku z Nim. Rownie moglbym napisac,ze Nanda Maharaja ma głęboką realizacje.Oczywiście można łapać sie każdego słowa.Wiec tak gwoli wyjaśnienia- ja tak to widzę, . Dla mnie Szrila Prabhupada jest bardzo istotną osobą i z pewnością w tym względzie nie Ty będziesz decydował jak to wygląda , co ja czuje,a co Ty sadzisz o mnie Twoja sprawa- wiec wielkiej przykrości nie czuje

Cytuj:
Więc to nie wszystko jedno, choć tobie i wam się tak wydaje, to w efekcie jest to totalnie różne.

ja nie pisze ,ze nie ma różnicy-ja po prostu pisze, ze nie widzę nic niewłaściwego w tym,ze komuś sie sklada zyczenia z okazji urodzin,problem jest kiedy ktoś zapomina czy marginalizuje rocznice pojawienia sie Najwyższego Pana, świętych wielbicieli


Ostatnio edytowano 23 kwi 2009, o 17:44 przez Balaji, łącznie edytowano 1 raz

Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Obchodzenie urodzin bhaktów
PostNapisane: 23 kwi 2009, o 17:43 

Dołączył(a): 24 cze 2008, o 16:34
Posty: 212
Balaji napisał(a):
Dla mnie Szrila Prabhupada jest bardzo istotną osobą i z pewnością w tym względzie nie Ty będziesz decydował jak to wygląda , co ja czuje,a co Ty sadzisz o mnie Twoja sprawa- wiec wielkiej przykrości nie czuje
A z tym to trudno się nie zgodzić akurat, powiem więcej, ja wcale o niczym nie decyduję, to można uznać za aksjomat.
Cytuj:
Więc to nie wszystko jedno, choć tobie i wam się tak wydaje, to w efekcie jest to totalnie różne.

ja nie piszę, że nie ma różnicy-ja po prostu piszę, że nie widzę nic niewłaściwego w tym,że komuś się składa życzenia z okazji urodzin,wspólnie spożywa prasadam etc.

Ja też po raz setny powtarzam, że nie mam nic przeciw, a jeszcze mniej za, zamiast histeryzować zastanawiam się jednak przy okazji co to jest "pojawianie się" i widzę, że to nas w ogóle nie interesuje. A to ciekawe u ludzi z duchowymi aspiracjami.
CO TO JEST POJAWIANIE SIĘ W PRZYPADKU KRYSZNY I JEGO WIELBICIELA, NITYA SIDDHA VAISHNAVY, ALBO SADHANA SIDHA WIELBICIELA A CO W PRZYPADKU WIECZNIE UWARUNKOWANEJ DUSZY.
Dziękuję ci wciąż za tolerancję i zdolność przebaczania Balaji.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Obchodzenie urodzin bhaktów
PostNapisane: 23 kwi 2009, o 17:49 

Dołączył(a): 24 cze 2008, o 16:34
Posty: 212
Post usunięty ze względu na łamanie regulaminu forum http://www.harinam.pl


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Obchodzenie urodzin bhaktów
PostNapisane: 23 kwi 2009, o 18:01 

Dołączył(a): 14 lis 2006, o 18:54
Posty: 508
Cytuj:
A dzisiaj jest kolejna 18 rocznica pojawienia się Arjuna Vallabhy Prabhu

matko jedyna...on to napisal z przymruzeniem oka

TAK PRABHU ZDAJEMY SOBIE SPRAWĘ [STARAMY SIE],ZE JEST RÓŻNICA POMIĘDZY POJAWIENIEM SIE SAMEGO PANA KRYSZNY,KTORY JEST NIEZALEZNY I TRANSCENDENTALNY-CHOC JEDNOCZSNIE ZWIAZANY JEST UCZUCIEM DO SWYCH WIELBICIELI, KTORY JEST NAJWYZSZYM KONTROLEREM ,A ZARAZEM NAJWYZSZYM PODMIOTEM RADOSCI ,KTORY POJAWIA SIE ZE SWEJ WLASNEJ,SLODKIEJ WOLI DLA DOBRA BHAKTOW I SWIATA.JAK TEZ PRZYBYWANIEM TUTAJ JEGO WIELBICIELI TAKICH JAK SZRILA PRABHUPADA ,BHAKTIVINODA THAKUR, BHAKTISIDDHANTA SARASVATI ,SRIDHAR MAHARAJA ETC.,KTORZY POJAWIAJA SIE TUTAJ NIE POWODOWANI KARMA JAK TY CZY JA LECZ WYPEŁNIAJĄC MISJE PANA KRYSZNY, POWODOWANI NIE PRAGNIENIEM PRZYJEMNOŚCI WŁASNEJ ALE PRAGNIENIEM MIŁOSNEJ SŁUŻBY ODDANIA DLA PANA...ale to wszystko nie przeszkadza życzyć zwyklej,uwarunkowanej istocie[choć w tym wypadku na wiele sposobów wspanialej,pełniącą służbę oddania dla Sri Kryszny,dlaJego wielbicieli] pomyślności, łask Pana i podzielić sie prasadam
i tyle z mej strony
Hare Kryszna


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Obchodzenie urodzin bhaktów
PostNapisane: 23 kwi 2009, o 19:21 

Dołączył(a): 24 cze 2008, o 16:34
Posty: 212
Post usunięty ze względu na łamanie regulaminu forum http://www.harinam.pl

Drogi Bhakto Jarku, prosimy o uważne przeczytanie regulaminu forum http://www.harinam.pl i zastosowanie się do niego. W przypadku dalszego naruszania przez Ciebie tego regulaminu zostaniesz zbanowany.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Obchodzenie urodzin bhaktów
PostNapisane: 23 kwi 2009, o 20:14 

Dołączył(a): 14 lis 2006, o 18:54
Posty: 508
x


Ostatnio edytowano 23 kwi 2009, o 21:00 przez Balaji, łącznie edytowano 1 raz

Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Obchodzenie urodzin bhaktów
PostNapisane: 23 kwi 2009, o 20:21 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 mar 2007, o 23:04
Posty: 97
Lokalizacja: Wałbrzych
Drogi Balaji i droga Tulasi nie pozostaje mi nic innego jak tylko przeprosic Was za arogancję i brak jakiejkolwiek kultury i taktu jaki zaprezentował Bh. Jarek. Poprostu to co możemy zrobić w takiej sytuacji to wybaczyć mu popełniane przez niego obrazy i modlić sie do najwyzszego Pana Sri Krsny aby był dla niego łaskawy.
Swoja droga Jarku wielokrotnie przegiołeś juz na tym forum w różnych kwestiach i myślę że Twoje wycofanie sie z niego nie jest Twoja kolejna niespełniona obietnicą i na prawde uczynisz to dla kożyści nas wszystkick. Pozdrawiam Krsna sambandha das

_________________
Zawsze pamiętaj o Krysznie, nigdy o nim nie zapomnij


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Obchodzenie urodzin bhaktów
PostNapisane: 24 kwi 2009, o 06:53 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
Na sudarszana!
czy wy nie macie innych problemow. :?:
Wiecej zrozumienia dla innych to co napisał k.Sambhanda Pr.
Kazda okazja jest dobra zeby zeby nakarmic Bhaktow.
Nasz mistrz duchowy sam jest zdania ze obchodzenie narodzin nie jest dobrym pomyslem,wznioslejsze jest urządzanie urodzin w rocznice inicjacji.
Nie mniej jednak kiedy bhaktowie mnie odwiedzili tym razem by zlozyc mi zyczenia ,dac prezenty,(jest to jedna z autoryzowanych form wymiany miedzy bhaktami) Ja ofiarowalem to Bostwom jako rocznice moich duchowych narodzin.(daty obydwie są blisko siebie)
Jarku daj sobie luzu i lepiej powiedz kiedy sie urodziłes :D Moze kiedy dostaniesz mile zyczenia zmienisz troszke podejscie.Czasem mysle ze siedzisz sobie gdzies tam sam bez Bhaktow nawet 3 klasy takich jak my i" zaciagasz " suchą teorie.
Nie rozumie skąd u ciebie tyle Twardosci serca i niezrozumienia. Srila Prabhupada mawiał....Mosimy umiec sie naginac,ale nie łamac. pomysl prosze o tym
Twoj zawsze dobrze zyczący i oddany sługa.

_________________
W tym wieku kłótni i hipokryzjiNiema innej drogi niema innej drogi niema innej drogi ,jak Intonowanie swietych imion Pana.Hare Kryszna i Rama:-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Obchodzenie urodzin bhaktów
PostNapisane: 25 kwi 2009, o 14:36 

Dołączył(a): 28 lut 2009, o 20:56
Posty: 383
Mi sie bardzo podobalo to co B R Sridhar Maharaj powiedzial jednemu bhakcie, mowiacemu o swoich urodzinach "niepomyslny dzien":
"Jako to niepomyslny? dostales ludzkie cialo w ktorym mozesz sluzyc Krysznie" :D


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Moderatorzy: Trisama, Morderatorzy Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL