Teraz jest 29 mar 2024, o 13:25


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Prana
PostNapisane: 21 lis 2006, o 00:40 

Dołączył(a): 10 lis 2006, o 15:31
Posty: 68
Witajcie

Proszę powiedzcie jakie znaczenie pisma wisznuickie przypisują pranie.

Pozdrawiam
/M


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lis 2006, o 14:35 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
Z tego co mi wiadomo to jest kilka tkzw pran,w ciele(czyli nazywamy to powietrzem zycia)
Ktore utrzymują(swiadomosc) dusze w ciele,choc tak naprawde niejest tak ze dusza jest uwarunkowana przez te prany,ale cialo i calo subtelne astralne) tak
Kiedy zaburzona jest ktoras z pran wtedy np,mozemy chorowac,albo i opuscic nasze cialko :lol:
Ale wiecej szczegulow i technicznych informacji,jest w Bhagavad gicie(komentarze prabhupada,jak rowniez w Srimad Bhagavatam.
Osobiscie znam temat pobierznie wiec wybacz jesli moja Odp niejest satysfakcjonująca:-) :wink:


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lis 2006, o 16:34 
Morderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2006, o 17:54
Posty: 1331
Lokalizacja: Księstwo Jaworsko-Świdnickie
moja żona czasem robi pranie:)

_________________
"...jesli chcesz zbudowac statek, nie każ ludziom zbierać drewna, ale obudź w nich tesknotę za Oceanem.."


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lis 2006, o 17:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, o 05:39
Posty: 506
Lokalizacja: Jerryloka
a ja sam musze sobie prac


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lis 2006, o 22:55 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
Ale dowcipniaki jestescie he he! Udalo Ci sie Madhavo mnie rozweselic!


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lis 2006, o 23:20 
Morderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2006, o 17:54
Posty: 1331
Lokalizacja: Księstwo Jaworsko-Świdnickie
Gauranga Avatar das napisał(a):
Ale dowcipniaki jestescie he he! Udalo Ci sie Madhavo mnie rozweselic!

:D
a tak serio pranie to nie jest tak prosta sprawa szczególnie jak sie je robi recznie :)

_________________
"...jesli chcesz zbudowac statek, nie każ ludziom zbierać drewna, ale obudź w nich tesknotę za Oceanem.."


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lis 2006, o 02:05 

Dołączył(a): 31 paź 2006, o 22:22
Posty: 14
Lokalizacja: san diego
Polecam niezawodne i pewnie juz nie do zdobycia urzadzenia pod nazwa"Frania" na farmie zdala egzamin :D

_________________
jayamaya


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lis 2006, o 09:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 paź 2006, o 11:23
Posty: 40
Lokalizacja: Łobez village
madhava napisał(a):
a tak serio pranie to nie jest tak prosta sprawa szczególnie jak sie je robi recznie :)


Jeszcze gorzej jak trzeba iść nad rzeke aby wycepować taknine :lol:

_________________
Jay Śri Kryszna!!!


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lis 2006, o 12:01 
To się dopiero nazywa gramja-katha, nic nie wnoszący plankton, a chłopak czeka na odpowiedź :roll:


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lis 2006, o 12:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 paź 2006, o 11:23
Posty: 40
Lokalizacja: Łobez village
Madhav Caran napisał(a):
To się dopiero nazywa gramja-katha, nic nie wnoszący plankton, a chłopak czeka na odpowiedź :roll:


Tak, wszyscy jesteśmy po części w ignorancji :roll:
Swoją drogą to powietrze życia może czasami robić małe pranie mózgu co już jest stanem chorobowym

_________________
Jay Śri Kryszna!!!


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lis 2006, o 13:03 

Dołączył(a): 26 paź 2006, o 11:38
Posty: 9
Lokalizacja: Jawor/Edynburg
Mój kolega którego guru to hindu z fryzurą afro często mowi że idzie na świeże powietrze zaczerpnąć prany?? Ja wiem że ten jego guru to nie vaisznawa, ale czy to tak jest że prana to powietrze czy prana jest w powietrzu, czy jest niezalezna zupełnie, już ktos pisał o pranach czy rozumienie ich jako niewidocznych energii jest ok iczy wfaktycznie jemu mogłó w zamkniętym pomieszczeniu bez światła słonecznego i powietrza brakować prany??

I nie odsyłajcie do ksiąg proszę, bo po to chyba forum jest żeby ludzi pytać nie ksiegi.

pozdrawiam

_________________
...wymień wszystkie moje prawdziwe imiona,
abym mógł naraz usłyszeć cały mój płacz i śmiech,
zobaczyć, że mój smutek i radość są jednym...


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lis 2006, o 13:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 paź 2006, o 11:23
Posty: 40
Lokalizacja: Łobez village
ar2r napisał(a):
Mój kolega którego guru to hindu z fryzurą afro często mowi że idzie na świeże powietrze zaczerpnąć prany?? Ja wiem że ten jego guru to nie vaisznawa, ale czy to tak jest że prana to powietrze czy prana jest w powietrzu, czy jest niezalezna zupełnie, już ktos pisał o pranach czy rozumienie ich jako niewidocznych energii jest ok iczy wfaktycznie jemu mogłó w zamkniętym pomieszczeniu bez światła słonecznego i powietrza brakować prany??

I nie odsyłajcie do ksiąg proszę, bo po to chyba forum jest żeby ludzi pytać nie ksiegi.

pozdrawiam


Nie mam należytej wiedzy w tej kwestii,ale starając się zrozumieć czym są prany,wnioskuję że są to swego rodzaju energie,które pozostają w uśpieniu dopuki nie miaja kontaktu z ciałem materialnym.Gdy już dostaną się do organizmu,utrzymują jego prawidłowe funkcje,metabolizm,tak,aby dusza mogła posiadać swój materialny pojazd.Więc w powietrzu istnieją takie prany,które jak wiadomo są na wage życia :wink: .Pokarm,woda też obfitują w prany.
Niedobór tych pran powoduje stany chorobowe,bądź agonie iśmierć.
Ale zaznaczam że jest to tylko moja spekulacja :roll:

_________________
Jay Śri Kryszna!!!


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lis 2006, o 13:54 

Dołączył(a): 8 lis 2006, o 14:17
Posty: 155
Prana to dosyc skomplikowane slowo, wystepujace w pismach wedyjskich w kilku zazebiajacych sie ze soba znaczeniach - troche podobnie jest w przypadku slowa "atma".

Prana jest zwykle tlumaczona jako powietrze zycia, oddech, sila (energia) zycia.

Zazwyczaj slowo to odnosi sie do subtelnych energii materialnych, ktore otaczaja kazda zywa istote w tym swiecie. Wyobraz sobie dusze jako ziarenko zlota, spowite i zawieszone w subtenej i delikatnej powloce, ktora ciagle zmienia ksztalt. To wlasnie ta powloka umozliwia duszy oddzialywanie na materie. Aura zywej istoty i prana rowniez sa ze soba bardzo blisko powiazane.

Prana ciagle sie zuzywa i dlatego ciagle ja potrzebujemy. Prana przychodzi do nas z pokarmem, woda, swiatlem i z powietrzem, a nawet z ziemi (polecane jest chodzenie boso, szczegolnie po rosie, ktora ma duzo prany). Powietrze z miejsc gdzie dominuje guna dobroci ma wiecej prany niz powietrze z miejsc gdzie dominuje ignorancja. Podobnie z pozywieniem. Rosliny maja duzo prany bo rosna w ziemi, na sloncu i deszczu. Mieso nie ma prany.

Prana krazy we Wszechswiecie swoimi drogami, jako jedna z form energii tego swiata.

To tylko bardzo ogolne zrozumienie prany. Jest znacznie wiecej wiedzy na ten temat, szczegolnie w pismach poswieconych asztanga jodze, jak np. Jogasutry Patandzaliego. Tam tez jest wiedza bardzo zaawansowana, dotyczaca kontroli przeplywu prany, co umozliwia pozniej uzyskanie mocy mistycznych.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lis 2006, o 14:30 

Dołączył(a): 26 paź 2006, o 11:38
Posty: 9
Lokalizacja: Jawor/Edynburg
Dzieki Wam za te odpowiedzi.
Wiecie może czy Reiki to takze operowanie/korzystanie z prany? Czy to coś zupełnie innego i nie zalezy tego mieszać w sensie pojmowania tej energii. Reik są tu(Uk) powszechnie reklamowane i mnóstwo uzdrowicieli;) i tzw. fachowców można znaleść i czy to bezpieczne korzystać z takich form "pomocy".

p.s.
Jak nie na temat to proszę przenieść na inny wątek.[/url]

_________________
...wymień wszystkie moje prawdziwe imiona,
abym mógł naraz usłyszeć cały mój płacz i śmiech,
zobaczyć, że mój smutek i radość są jednym...


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lis 2006, o 14:44 

Dołączył(a): 8 lis 2006, o 14:17
Posty: 155
ar2r napisał(a):
Wiecie może czy Reiki to takze operowanie/korzystanie z prany? Czy to coś zupełnie innego i nie zalezy tego mieszać w sensie pojmowania tej energii. Reik są tu(Uk) powszechnie reklamowane i mnóstwo uzdrowicieli;) i tzw. fachowców można znaleść i czy to bezpieczne korzystać z takich form "pomocy".


reiki jest glownie zwiazane z oddzialywaniem na czakramy a wiec takze na przeplyw prany. zazwyczaj nie ma w reiki wiekszego ryzyka bo osoby ktore naprawde sa skuteczne zwykle wiedza co robia. no ale jest i gromada zupelnie nieskutecznych amatorow :lol:


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Moderatorzy: Trisama, Morderatorzy Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL